Wybierz region

Wybierz miasto

  Rozpoczął się proces oskarżonego o zabójstwo

  Autor: BAS

  2000-05-18, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Wieczorem, 17 września ub.r. w okolicach poznańskiego Starego Rynku zginął młody mężczyzna. Wczoraj Mariusz M., oskarżony o zadanie śmiertelnego ciosu, stanął przed sądem. Okoliczności śmierci Piotra G. nie są jasne.

  Wieczorem, 17 września ub.r. w okolicach poznańskiego Starego Rynku zginął młody mężczyzna. Wczoraj Mariusz M., oskarżony o zadanie śmiertelnego ciosu, stanął przed sądem.
  Okoliczności śmierci Piotra G. nie są jasne. Inną wersję wydarzeń przedstawia Mariusz M. i jego dziewczyna, inną - koledzy zmarłego. Prokurator oskarżył Mariusza M. o to, iż z ,,zamiarem ewentualnym'' zadał Piotrowi G. dwa ciosy nożem. - Nie przyznaję się - powiedział wczoraj Mariusz M. - Uczyniłem to w obronie koniecznej, gdyż zostałem zaatakowany.
  Sąd przesłuchał wczoraj również biegłych. Lekarz, autor opinii dotyczącej mechanizmu powstania obrażeń, powiedział, że śmiertelna była płytsza z dwu zadanych ran. Przy czym stwierdził, że równie dobrze mogła powstać w wyniku ugodzenia, jak i ,,nadziania się'' na nóż, trzymany przez oskarżonego. - W jednym i drugim przypadku przebieg kanału rany może być niemal identyczny - mówił biegły.
  W przyszłym tygodniu sąd zamierza przesłuchać ponad 20 świadków.

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)