Dziesięć małżeńskich par, które w 2008 roku obchodziły „Złote gody”, we wtorek wójt Andrzej Banaszyński udekorował medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dziesięć małżeńskich par, które w 2008 roku obchodziły „Złote gody”, we wtorek wójt Andrzej Banaszyński udekorował medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Nie wszyscy z dostojnych jubilatów doczekali dekoracji. Dwie osoby niedawno zmarły.
W imieniu Anieli i Władysława Kopydłowskich z Mieściska medale odebrała synowa. Pan Władysław zmarł 26 maja 2009 roku, a pani Aniela ciężko choruje. Państwo Kopydłowscy wychowali dwoje dzieci: córkę i syna, mają dwoje wnucząt i jednego prawnuczka.
Państwo Zofia i Józef Starzemscy ze Zbietki znali się od dziecka. Pani Zofia mieszkała w Rudzie Koźlance, a pan Józef, gdy ze Zbietki szedł do Mieściska, przechodził obok jej domu. Ślub kościelny zawarli 26 grudnia 1956 roku w Mieścisku, a ślub cywilny 24 marca 1958 roku. Po ślubie zamieszkali w Zbietce i prowadzili gospodarstwo rolne. Pan Józef ponadto pracował w Urzędzie Gminy jako specjalista do spraw melioracji. Zmarł 17 grudnia ubiegłego roku, a pani Zofia, ze łzami w oczach odebrała medale. Państwo Starzemscy wychowali dwoje dzieci: córkę i syna, doczekali się trzech wnuczek i wnuka.
Więcej czytaj w "Tygodniku Wągrowieckim"

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!