Jezioro Kaliszańskie przez wielu uważane jest za wprost wyśmienite do uprawiania windsurfingu. Teraz powstała tam szkoła tego sportu. Przez całe lato, już od kilku lat Jezioro Kaliszańskie opanowane jest przez ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jezioro Kaliszańskie przez wielu uważane jest za wprost wyśmienite do uprawiania windsurfingu. Teraz powstała tam szkoła tego sportu.

Przez całe lato, już od kilku lat Jezioro Kaliszańskie opanowane jest przez miłośników windsurfingu nie tylko z Wielkopolski. Do uprawiania tego sportu przekonało się także wielu mieszkańców naszego powiatu. Zdaniem surferów zalety tego jeziora można długo wymieniać. - Na Kaliszanach panują wyśmienite warunki do pływania. Brzegi są odkryte, bez drzew, więc nie brakuje wiatru. Poza tym jezioro jest stosunkowo płytkie, a do tego woda bardzo czysta, czego więc chcieć więcej. Nie dziwi mnie, że coraz więcej osób, także z okolic Wągrowca, postanawia kupić własną deskę i żagiel i spróbować swoich sił. To wspaniały sport. Na wodzie można odciąć się od tego, co zostało na brzegu. Poczuć się wolnym - przyznaje Łukasz Polasik, zapalony windsurfer.
Więcej czytaj w "Tygodniku Wągrowieckim"

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!