WAŻNE SPRAWY > Czy rejonizacja jest ważniejsza od ratowania zdrowia i życia ludzi? Dlaczego strażacy z Biadek nie dojechali do wypadku w Warsztach w powiecie ostrowskim? Kiedy dochodzi do wypadku drogowego na ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
WAŻNE SPRAWY > Czy rejonizacja jest ważniejsza od ratowania zdrowia i życia ludzi? Dlaczego strażacy z Biadek nie dojechali do wypadku w Warsztach w powiecie ostrowskim?

Kiedy dochodzi do wypadku drogowego na pograniczu dwóch powiatów, wtedy zaczyna się ogromny problem. Dlaczego? Bo obowiązuje rejonizacja. Służba, która ma najbliżej powinna dotrzeć szybciej na miejsce. Niestety, nie zawsze tak bywa. Przykładem tego jest wypadek, do którego doszło 18 maja w Mazurach (pow. ostrowski), kiedy volkswagen polo zderzył się czołowo z nissanem almerą około godz. 6.30 rano.
– O godz. 6.38 OSP Biadki otrzymało alarm. O godz. 6.39 do dyspozytora zgłosił się jeden z druhów z Biadek pytając o akcję. Dyspozytor zadysponował samochody ratownictwa technicznego i gaśniczy. Druh poinformował, że obsadę ma tylko na jeden. Miał wyjechać ratowniczym. Dyspozytor pytał czy na tym samochodzie jest woda, na co ochotnik stwierdził, że nie wie. Jak można nie wiedzieć jakim sprzętem się dysponuje? – mówi Mariusz Przybył, komendant powiatowy PSP. – W takich wypadkach jeśli to tylko możliwe wysyłamy dwa samochody w pełni przygotowane.
Do poszkodowanych w wypadku jechał zastęp JRG z Os-trowa Wlkp., JRG Krotoszyn i OSP Daniszyn. Akcją koordynował mł. bryg. Tomasz Niciejew-ski z Krotoszyna, który akurat znalazł się na miejscu. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że Ostrów nie mógł wysłać karetki, a krotoszyńska dyspozytorka najpierw nie chciała, twierdząc, że to nie jest rejon naszego powiatu. W końcu wysłała. Nieoficjalnie mówi się, że za to zawieszono ją w czynnościach.

Więcej w papierowym numerze IR (2 czerwca 2009)

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!