Pogotowie z Turku od 1 sierpnia znowu będzie obsługiwało teren całego powiatu turkowskiego. W sześciu gminach powiatu kolskiego, w tym w mieście Kole do chorych i wypadków nadal będą jeździły karetki Wojewódzkiej Stacji ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Pogotowie z Turku od 1 sierpnia znowu będzie obsługiwało teren całego powiatu turkowskiego. W sześciu gminach powiatu kolskiego, w tym w mieście Kole do chorych i wypadków nadal będą jeździły karetki Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego z Konina. Taką decyzję podjął 24 czerwca Narodowy Fundusz Zdrowia w Poznaniu.

Zarówno w powiecie turkowskim, jak i w kolskim oferenci szli „łeb w łeb”. W Turku lepszą ofertę na karetkę podstawową złożył turkowski szpital, na specjalistyczną – pogotowia z Konina i Turku otrzymały tyle samo punktów. W Kole było odwrotnie. Konin miał lepszą ofertę na karetkę podstawową, a na specjalistyczną zremisował z Kołem.
- Kierując się koniecznością zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa, komisja konkursowa wybrała ofertę podmiotu, który kompleksowo zapewni usługi związane z ratownictwem medycznym – poinformowała Mirosława Kaźmierczak z NFZ.
Od tej decyzji przegrani mogą się odwołać w ciągu siedmiu dni. Dyrektor oddziału NFZ będzie musiał rozpatrzyć odwołania w ciągu tygodnia od dnia ich złożenia.
- Staraliśmy się złożyć jak najlepszą ofertę i wydaje mi się, że została rzetelnie oceniona – mówi Krzysztof Bestwina, dyrektor szpitala w Turku.- Przez te pięć miesięcy nasz szpital nie tylko stracił pieniądze z kontraktu, ale też ta sytuacja generowała pewne koszty, bo musieliśmy trzymać i ludzi, i samochody. Zastanowię się, co dalej z tym zrobić. Na razie się cieszymy.
W Kole wiadomość o odrzuceniu oferty miejscowego szpitala wywołała przygnębienie.
- Jest remis, a wskazuje się na gorszego oferenta. Nie rozumiem tego - mówi Tomasz Ignaczewski, pełniący obowiązki dyrektora szpitala w Kole. - Na pewno złożymy odwołanie.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!