Młodzież pierwszych klas Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie uczestniczyła w programie profilaktycznym „Archipelag Skarbów”.

Archipelag skarbów w ZSP 2 Gniezno


Program składa się z dwóch czterogodzinnych warsztatów dla młodzieży, spotkania z Radą Pedagogiczną  oraz prelekcji dla rodziców. „Archipelag Skarbów” to program profilaktyki zintegrowanej -  dotyczy wszystkich potencjalnych zagrożeń, jakie czyhają na młodego człowieka. Celem było zachęcenie młodzieży do mądrych wyborów i zdrowego stylu życia w różnych dziedzinach (unikanie alkoholu, narkotyków, dopalaczy, unikanie przemocy, opóźnienie inicjacji seksualnej, unikanie pornografii).

Program miał także za zadanie wzbudzenie większego zaufania do tzw. pozytywnych dorosłych, czyli rodziców, wychowawców, pedagogów, psychologów, duszpasterzy. Uczy zdrowego i mądrego stylu życia w oparciu o system wartości  ogólnoludzkich, pokazuje młodym ludziom ich ogromny potencjał. Młodzież chętnie uczestniczyła i żywo reagowała na prezentowane treści. Pozostaje mieć nadzieję, że przygoda z „Archipelagiem Skarbów” pozostawi trwały ślad w poglądach i postawie młodych uczestników a szkoła na stałe wpisze „Archipelag Skarbów” do programu wychowawczego szkoły.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!