Oj działo się na placu przy kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Chodzieży. W maju kościół ten obchodzi swoje doroczne święto - Imieniny Współnoty Parafialnej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Oj działo się na placu przy kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Chodzieży.
W maju kościół ten obchodzi swoje doroczne święto - Imieniny Współnoty Parafialnej. Tegoroczną myślą przewodnią uroczystości jest życie – nasze życie, które winniśmy otoczyć troską. W minioną niedzielę z tej okazji odbył się szósty festyn parafialny. Prowadził go niezastąpiony – w białym kapeluszu i białej koszuli – proboszcz ks. Andrzej Ziółkowski.
Atrakcji zaś było mnóstwo. Można było nabyć losy, które później brały udział w losowaniu nagród ufundowanych przez parafian. Były stoiska z pysznym jadłem – najbardziej oblegano stoisko, na którym sprzedawano naleśniki. Można było posłuchać także gry młodego skrzypka, śpiewu solistek oraz chóru parafialnego, w którym występowała była wokalistaka operetki poznańskiej i zespołu pieśni i tańca Mazowsze oraz zespołu Wojsk Lotniczych w Poznaniu Tamara Paszkowska obecnie mieszkająca w Chodzieży. Nie zabrakło życzeń dla rodziców.
Wystąpił również Jacek Kieroka z Zespołem - Piekary Śląskie, który przeprowadził konkurs taneczny. Do uczestnictwa w nim zostałem właściwie wywołany, ale wraz z partnerką panią Dorotą daliśmy taki popis, że przez aklamację publiczności wygraliśmy.
Dochód z festynu przeznaczony będzie na nowe ławki w kościele.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!