Były wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Józef L. (PSL), ma nie lada kłopoty. Prokuratura oskarżyła go o spowodowanie wypadku, który dla 32-letniego mieszkańca Kosztowa skończył się kalectwem. Józef L.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Były wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Józef L. (PSL), ma nie lada kłopoty. Prokuratura oskarżyła go o spowodowanie wypadku, który dla 32-letniego mieszkańca Kosztowa skończył się kalectwem. Józef L. broni się twierdząc, że był tylko świadkiem.
Dariusz K. ma 32 lata. Mieszka w Kosztowie koło Wyrzyska. 15 marca ubiegłego roku uległ ciężkiemu wypadkowi, który zniszczył mu życie. Do tragedii doszło na skrzyżowaniu dróg nr 242 (do Łobżenicy) i drogi krajowej nr 10. W akcie oskarżenia sporządzonym przez Prokuraturę Rejonową w Chodzieży czytamy: Kierujący samochodem marki Renault Laguna Józef L. naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym wyjeżdżając na skrzyżowanie z kierunku Polanowa. Nie ustąpił on pierwszeństwa jadącemu drogą krajową nr 10 Dariuszowi K. Wtedy wykonał on manewr obronny, skręcając w lewo, a następnie uderzył w drzewo.

Mężczyzna doznał licznych i ciężkich obrażeń ciała. Rok po wypadku jest nadal sparaliżowany i całkowicie zdany na pomoc najbliższych. Ci z kolei nie mogą się pogodzić z tym, że sprawca wypadku nie przyznaje się do winy. Jutro przed chodzieskim sądem odbędzie się kolejna rozprawa.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!