Od 1 do 8 czerwca 2009 roku trwa VIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W ramach akcji organizowane są festyny, konkursy i zabawy związane z książką, bajkami, czytaniem.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Od 1 do 8 czerwca 2009 roku trwa VIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W ramach akcji organizowane są festyny, konkursy i zabawy związane z książką, bajkami, czytaniem. Czytane są także książki dzieciom przez Rodziców i Dziadków, aktorów i inne znane osoby (pisarzy, dziennikarzy, sportowców, władze lokalne), przedstawicieli różnych zawodów w żłobkach, przedszkolach, szkołach, bibliotekach, muzeach, świetlicach środowiskowych…
W 2001 roku Fundacja ABCXXI zainaugurowała kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom", w celu uświadomienia społeczeństwu ogromnego znaczenia czytania dziecku dla jego rozwoju emocjonalnego oraz wyrobienia u dorosłych nawyku codziennego czytania dzieciom. Badania naukowe dowiodły, że czytanie na głos niemowlęciu stymuluje rozwój jego mózgu. Czytanie kilkulatkowi rozbudza w nim ciekawość świata i pomaga mu zrozumieć siebie i innych. Wspólne głośne czytanie z nastolatkiem pomoże mu pokonać wiele problemów wieku dorastania.
A więc włączmy się do akcji głośnego czytania dzieciom. Choćby tylko 20 minut dziennie.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!