Droga ekspresowa s5: Rusza budowa odcinka Gniezno - Mielno

Są pieniądze na budowę kolejnego etapu drogi ekspresowej s5. Chodzi o budowę odcinka Gniezno - Mielno.

Droga ekspresowa s5
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Marek Bereżecki, z poznańskiego oddziału GDDKiA, opowiadał o budowie drogi ekspresowej s5, w Urzędzie Miasta w Gnieźnie (© Karolina Barełkowska)

Jak informuje Marek Bereżecki, zastępca dyrektora poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, na budowę tego etapu drogi ekspresowej są już zabezpieczone pieniądze. - Odcinek drogi ekspresowej s5 Gniezno - Mielno ma 18 kilometrów. Na jego budowę przeznaczyliśmy około 700 milionów złotych - mówi Marek Bereżecki.

Wstępny przetarg już trwa. - Nie posiadamy jeszcze pozwolenia na budowę drogi ekspresowej, ale spodziewamy się, że uzyskamy go do końca września. Obecnie przymierzamy się na ogłoszenie przetargu na prace archeologiczne, tak by je w tym roku rozpocząć - wylicza zastępca dyrektora.

Same roboty zmierzające na powstania drogi ekspresowej na odcinku Gniezno - Mielno mają rozpocząć się na wiosnę. - Od stycznia przyszłego roku chcemy rozpocząć wypłaty odszkodowań za przejęcie nieruchomości. Pozostaje jeszcze kwestia wycinka lasów państwowych.

Budowa drogi ekspresowej na odcinku Gniezno - Mielno przewidziana jest na 24 miesiące.

Więcej na temat

Komentarze (1)

avatar
avatar
dex (gość)

i tak wydymali znowu bydgoskich parlamentarzystów(cipa olszewski) i s5 z gniezna do bydgoszczy znowu nie ujeli w planach na najblizsze 15 lat

Wybierz kategorię