Przez dwa dni zaczynając od dziś od godz. 10.00 teren Grodu w Grzybowie zamieni się w istny plac walk średniowiecznych wojów, a także zabaw i zakupów.

Dziś rozpoczął się IV Grzybowski Turniej Wojów. Zapraszamy do udział

W Grzybowie rozpoczął się weekend pełen atrakcji i turniejów z udziałem wojów, w ramach IV już edycji Grzybowskiego Turnieju Wojów, kolejnej odsłony widowiskowej imprezy plenerowej.

Edukacyjne wydarzenie rekonstruktorskie - pokazy życia średniowiecznego grodu - praca codzienna, obóz, rzemiosła, sztuka wojenna. Koncerty, wykłady, teatr, widowiska, zajęcia edukacyjne dla dzieci to wszystko w ramach dwudniowej imprezy plenerowej, która odbywa się na terenie Rezerwatu Archeologicznego Gród w Grzybowie (19-20 sierpnia).

-Poprzez różnorodne elementy takie jak pokaz walk i uzbrojenia, wykłady popularnonaukowe, koncerty dawnej muzyki, wystawy, warsztaty edukacyjne, spotkania z archeologami i historykami, działania podejmowane przez animatorów historii, spotkania z pasjonatami i odtwórcami minionej epoki chcemy oddać kształt i atmosferę panującą w czasie średniowiecznych turniejów, które stanowiły święto dla wszystkich - zapewniają organizatorzy imprezy, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Wydarzenie ma na celu zachęcenie zwłaszcza młodych ludzi do zainteresowania się przeszłością, lokalną historią, a też zachęcić do udziału w działaniach rekonstruktorskich i edukacyjnych.

Szczegółowy program imprezy znajdziecie na załączonym plakacie.


Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!