Jedną z najistotniejszych kwestii związanych z budową domu czy remontem mieszkania jest wybór stolarki otworowej. Wydatki na energię stanowią znaczną część budżetu domowego, dlatego decyzję o zakupie odpowiednich okien i drzwi powinniśmy podjąć roztropnie. Obok obniżenia kosztów ogrzewania, należy wziąć pod uwagę ich unikalny design, bogatą funkcjonalność oraz niestandardowe rozwiązania techniczne. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi firma PETECKI - jeden z największych producentów okien i drzwi z PCV oraz aluminium w Polsce - związana z Łodzią od blisko 20 lat.

Firma PETECKI posiada w swojej ofercie 16 różnych systemów okiennych, będących odpowiedzią na zróżnicowane potrzeby i gusta klientów. Seria okien PETECKI CITY to sprawdzone, funkcjonalne, a zarazem ekonomiczne rozwiązanie dla budownictwa mieszkaniowego.

Okna serii PETECKI IMPRESSIVE to mnogość rozwiązań przyjętych z myślą o nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym. Produkty wyróżnia różnorodność kształtów profili okiennych, bogata kolorystyka, możliwość dowolnej konfiguracji pakietów szybowych i szprosów. Solidna konstrukcja pozwala na wykonanie nietypowych kształtów okien, umożliwiając inwestorowi realizację najśmielszych pomysłów aranżacyjnych.

Z kolei Okna serii PETECKI EXCELLENT to zaawansowane technologicznie rozwiązania, zapewniające wyjątkowe parametry izolacyjności termicznej i odpowiadające na niestandardowe wymagania dotyczące kształtu i wyglądu okna. To inwestycja, która nie tylko podnosi wartość nieruchomości, ale także przynosi wymierne korzyści w postaci niższych kosztów ogrzewania.

W ofercie firmy znajdują się również jedne z najbardziej innowacyjnych okien dostępnych na rynku - PETECKI FUTURE. Produkty tej serii przeznaczone są dla osób poszukujących j innowacyjnych rozwiązań mających zastosowanie w budownictwie domów pasywnych. Dają one możliwość zaprojektowania i wykonania okien o wymiarach, nieosiągalnych w innych systemach okiennych, co stanowi odpowiedź na nawet najbardziej niestandardowe oczekiwania klienta.

Dokonując wyboru okien nie należy ograniczać się jedynie do analizy parametrów cieplnych. Pośród niezwykle praktycznych w codziennym użytkowaniu rozwiązań można wyróżnić okucia z funkcją dziesięciostopniowego uchyłu, które umożliwiają swobodną cyrkulację świeżego powietrza w każdych warunkach atmosferycznych i w stopniu zależnym od naszych preferencji.

Hamulec w klamce umożliwia blokadę otwartego okna, zabezpieczając je przed zatrzaśnięciem, zaś rozwiązanie typu Tilt First zapewnia bezpieczeństwo najmłodszym, eliminując ryzyko niekontrolowanego otwarcia okna. Ukryte zawiasy z serii Design znacznie podniosą walory estetyczne i ułatwiają czyszczenie okien. Różnego rodzaju systemy przesuwne znajdą uznanie u klientów, którzy chcą zrezygnować z typowych okien balkonowych lub pragną zastosować przesuwne przeszklenia o dużych gabarytach, dające poczucie dodatkowej przestrzeni.

Doświadczeni doradcy pomogą dokonać optymalnego wyboru okien i drzwi. O wysokiej jakości produktów i usług firmy PETECKI świadczą zdobyte nagrody, m.in. za bardzo dobre parametry techniczne produktów.
Pełny asortyment można zobaczyć w nowo otwartym salonie, przy ul. Rudzkiej 11/13 w Łodzi.

Poradnik domowy