Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Przedsięwzięcie ma na celu poprawę jakości oraz skuteczności leczenia pacjentów oraz między innymi doposażenia części szpitalnych oddziałów, pracowni (© archiwum redakcji)

Fundusze Europejskie. Wiadomość o pozyskaniu dotacji już kilka tygodni temu została hucznie ogłoszona przez dyrekcję szpitala oraz władze powiatu wolsztyńskiego. Moment na który wszyscy czekali przyszedł w poniedziałek, 12 marca. Wówczas w starostwie odbyło się oficjalne podpisanie umowy na dofinansowanie.

Fundusze Europejskie
Wiadomość o pozyskaniu dotacji już kilka tygodni temu została hucznie ogłoszona przez dyrekcję szpitala oraz władze powiatu wol-sztyńskiego. Moment na który wszyscy czekali przyszedł w miniony poniedziałek. Wówczas w starostwie odbyło się oficjalne podpisanie umowy na dofinansowanie.

W spotkaniu udział brali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz szpitala w Wolsztynie. Uroczystego podpisania dokumentu dokonali Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Maciej Sytek oraz dyrektor szpitala Tadeusz Tofel. O ogromnym znaczeniu tego wydarzenia mówili wszyscy uczestnicy spotkania, podkreślając jednocześnie jak duże znaczenie dla placówki ma wspomniana dotacja. Nie jest bowiem tajemnicą, że bez tych pieniędzy wolsztyński szpital musiałby mierzyć się ze sporymi problemami.

Dodajmy, że całkowita wartość projektu, który zakłada m.in. zakup nowoczesnego sprzętu i modernizację oddziałów, wynosi niemal 5,5 miliona złotych. Z kolei kwota dofinansowania to ponad 4,6 mln zł. Jakie są główne założenia projektu? Realizacja przedsięwzięcia będzie polegała przede wszystkim na poprawie jakości, dostępności, kompleksowości i co najważniejsze - skuteczności leczenia pacjentów SPZOZ w Wolsztynie. Mówiąc dokładniej, chodzi tu m.in. o udoskonalenia systemu prowadzenia świadczeń w zakresie chorób układu kostno-stawowo-mięśniowego.

Poza tym doposażone zostaną też inne oddziały szpitala objęte wsparciem. W tych miejscach pojawi się nowa aparatura. Dodatkowo w planach jest zwiększenie powierzchni użytkowej wybranych komórek organizacyjnych. Bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich pacjentów powinien być fakt, że realizacja programu będzie ukierunkowana na poprawę warunków i komfortu pacjentów, przebywających w szpitalu.

Dzięki wykorzystaniu pozyskanych środków zmniejszyć ma się średni czas oczekiwania pacjentów na świadczenia w Pracowni Fizjoterapii i na Oddziale Chirurgicznym z Pododdziałem Urazowo-Ortopedycznym. Dodajmy, że jest to jedna z jednostek, z pomocy której korzysta każdego dnia mnóstwo osób, a skrócenie czasu oczekiwania na wizytę wpłynęłoby na możliwość świadczenia jeszcze lepszej opieki na wspominanym oddziale.

Warto w tym miejscu dodać także, iż realizacja założeń programu ma na celu też dostosowanie budynku szpitala do potrzeb osób z różnego rodzaju niepełnosprawno-ściami. Zmniejszyć ma się również ryzyko wystąpienia zakażeń szpitalnych.

Nie obędzie się również bez korzyści dla samych pracowników lecznicy. Po modernizacji SP ZOZ, zwiększyć ma się również komfort pracy personelu.

Za część kwoty zaplanowano również kupno ponad 230 sztuk nowoczesnego sprzętu i wyposażenia medycznego. Te urządzenia docelowo mają trafić na Oddział Chirurgiczny z Pododdziałem Urazowo-Ortopedycznym, - Blok Operacyjny oraz Salę Wybudzeń. Oprócz tego doposażone zostaną też Pracownia Fizjoterapii oraz Sterylizatornia.

Pozyskanie środków z dofinansowania to niewątpliwie ogromny sukces, który przyniesie realne korzyści wolsztyńskiej lecznicy. O rozpoczęciu działań mających na celu wykonanie realizacji przedsięwzięcia będziemy informować na bieżąco.

obrazek


Zmieniamy Wielkopolskę

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!