Po kilkunastu miesiącach prac, została oddana do użytku nowa część pasażerska dworca PKP w Gnieźnie.

Gniezno: część pasażerska dworca gotowa!


To dopiero początek zaplanowanych prac. Zakończone zostały działania w "niższej" części dworca. Obecnie, trwają prace w "wyższej" części, w których swoje pomieszczenia będzie posiadać Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie.

- Kolejnym etapem będzie modernizacja części wysokiej. Zakres prac to między innymi: wymiana instalacji, izolacja ścian, tynkowanie, malowanie na zewnątrz i w środku, wymiana dachu, zagospodarowanie terenu wokół budynku. Planujemy, że ta część modernizacji dworca w Gnieźnie zakończy się pod koniec roku - informuje Paulina Jankowska z biura prasowego PKP SA.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (10)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

maria (gość)

SKANDAL!!! W tak dużym mieście zamykają dworzec o 21!!!!
Własnie dziewczyny czekają w deszczu 1,5 godz. na następny pociąg. :(((

Miłosz (gość)

Wielki brak myślenia po 1 ławki bez oparć po 2 dzisiaj o 20:45 odbiłem się od drzwi, dworzec zamknięty po 3 myślę sobie to nic strasznego przecież mamy biletomat no ale niedostępny bo zamknięty w środku po 4 brak kiosku który był tyle lat . ogólnie zapowiadało się pięknie a wyszło jak zwykle

Al-ga (gość)

Menele nie wchodzą do poczekalni bo pilnują ochroniarze ale weszli do pociągu i wyłudzali pieniądze od pasażerów."Przegoniła" ich energiczna pani konduktor. Rzecz się działa w niedzielne przedpołudnie.

kbzielinski@...

ławki zostały specjalnie dostosowane , ażeby bezdomni mogli się wygodnie wysypiac ,a jednocześnie pasażerowie nie przesiadywali za długo - dlatego brak oparc.

Kali (gość)

Szkoda tylko że ławki bez oparć, po ciężkiej podróży ktoś pewnie będzie chcieć poczekać i odpocząć.

matt (gość)

Ta malutka przybudówka do MOPS-u ma być dworcem? 6 ławek na dworcu?! Kpina. I to jeszcze bez oparć.

Kuba (gość)

Dobre pytanie:-)
Ogólnie niestety projektanci dzisiejszych czasów moze robią ładne rzeczy ale mega nie praktyczne. Kiedyś budowali topornie ale można było sie oprzeć i miejsca do siedzenia były. Teraz jest ładnie ławek kilka ale w perspektywie spóźnienia 120minut jak to bywa z PKP to gdzies mam jak to wyglada bo oprzeć sie chce...
Brak myślenia o praktyczności urzytkowania...