W hotelu Ibis Styles w Gnieźnie odbyło się pierwsze w naszym mieście Forum Gospodarcze zorganizowane przez Wielkopolską Izbę Przemysłowo-Handlową.

Gniezno: Forum Gospodarcze szansą dla miasta?


Zgromadzonych samorządowców i przedsiębiorców z regionu przywitali Wojciech Kruk i Piotr Gruszczyński - odpowiednio - prezydent i wiceprezydent Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. - Mamy nadzieję, że forum będzie doskonałą okazją do owocnej wymiany poglądów dotyczących rozwoju gospodarczego regionu, a także sposobnością do wypracowania wspólnych, praktycznych rozwiązań, które temu rozwojowi będą sprzyjały - powiedział W. Kruk.

Uczestnicy brali udział w trzech panelach dyskusyjnych: "Szanse rozwoju gospodarczego powiatu gnieźnieńskiego", "Fundusze unijne szansą rozwoju podmiotów gospodarczych", a także "Problemy, z którymi borykają się wielkopolscy przedsiębiorcy". Panele poprzedziło wystąpienie Piotra Popławskiego, ekonomisty ING Banku Śląskiego, na temat sytuacji gospodarczej w Polsce.

- Ufam, że forum pozwoli na tworzenie partnerstw opartych na przyjaznych relacjach, doświadczeniu, wiedzy, transparentności i merytorycznym, profesjonalnym działaniu, których efektem, mam nadzieję, będą dobre praktyki, propozycje rozwiązań legislacyjnych i wymierny wpływ na rozwój gospodarczy i promocję powiatu - podkreślił Piotr Gruszczyński. - Pierwsza Stolica Polski stara się stworzyć jak najdogodniejsze warunki dla rozwoju małych i średnich firm, na przykład poprzez ulgi podatkowe czy zwolnienia z opłat - dodał prezydent Tomasz Budasz. - Ożywienie gospodarcze naszego miasta było jednym ze sztandarowych punktów mojego programu wyborczego, który z całą energią i stanowczością realizuję. Jasnym jest bowiem, że prężnie działające firmy to nieodzowny warunek nowoczesnego i przyjaznego miasta, z którego wszyscy będziemy dumni - dodał gospodarz miasta.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!