Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium otworzyła dziś drugi budynek przy ul. Pstrowskiego. Będą z niego korzystać nie tylko studenci, ale przede wszystkim młodsi uczniowie prywatnej szkoły.

Prace nad adaptacją budynku B GSW Milenium, hali produkcyjnej dawnej garbarni przy ul. Pstrowskiego, rozpoczęły się w październiku 2011, w grudniu 2012 uczelnia dostała pozwolenie na użytkowanie budynku.

- Ten budynek budowaliśmy bez żadnych pieniędzy unijnych, bez żadnych kredytów - podkreśla prof. nzw. dr hab. Lechosław Gawrecki, rektor Milenium. Wyjaśnia żartobliwym tonem, że jeśli ktoś się zastanawia, na co idą pieniądze z czesnego, to właśnie jest przykład.

Inwestycja kosztowała szkołę ponad 2,2 mln zł. W budynku znajduje się: sala o powierzchni 300 metrów, służąca jako sala gimnastyczna i w razie potrzeby jako aula na około 250-300 osób, cztery sale dydaktyczne, sala astronomiczna, stworzona razem z grupą uczniów II Liceum Ogólnokształcącego, pokój profesorski, biblioteka, pomieszczenia techniczne.

Z nowego budynku korzystać będą przede wszystkim uczniowie Szkoły Podstawowej Milenium i Przedszkola "Mali odkrywcy". W weekendy także studenci i słuchacze studiów podyplomowych, a salę gimnastyczną wykorzystują uczniowie Gimnazjum Akademickiego Milenium. Studentów jest ponad 1200, słuchaczy studiów podyplomowych około 400.

Dr Iwona Gawrecka, dyrektor Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Milenium, przyznaje, że dzięki adaptacji nowego budynku udało się rozdzielić te dwie szkoły - zajęcia dla gimnazjalistów dalej odbywają się w budynku A.

Władze Milenium zapowiadają też, że siedziba uczelni jest otwarta na inicjatywy kulturalne z zewnątrz, które modne są w postindustrialnych przestrzeniach.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!