Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gniezno: "Opowiastki zapomnianej polany" już na płycie

jan
Gniezno: "Opowiastki zapomnianej polany" już na płycie
Gniezno: "Opowiastki zapomnianej polany" już na płycie
Poznaj bajki dla mądrych dzieci i niegłupich rodziców autorstwa mieszkańca Gniezna

Gniezno: "Opowiastki zapomnianej polany" już na płycie

Magia bajek od wieków kształtuje umysły najmłodszych. Z pewnością każdy, komu rodzice czytali przed snem dobrze wspomina czas magicznych opowieści, które przedstawiali nam najbliżsi. Bajki to pierwsze historie, które w młodych umysłach kształtują wartości moralne, którymi kierujemy się w przyszłości. Ważna rola tych charakterystycznych tekstów często spłycana jest przez dzieła audiowizualne. Krzyczące z ekranu postacie telewizyjnych bajek mogą raczej rozproszyć, niż uspokoić. Tekst czytany wyzwala inne emocje, kształtuje naszą wyobraźnie i pozwala marzyć. Nie każdy rodzic czuje się jednak na siłach, by zostać narratorem najpiękniejszych opowieści w pierwszych latach życia dzieci. Tutaj z pomocą często przychodzi telewizja. Nic nie zastąpi jednak tekstu czytanego. O sile audiobook’ów nasze społeczeństwo przekonało się dopiero niedawno. Odpowiednio przygotowany lektor potrafi za pomocą swojego głosu zwizualizować w głowie dziecka piękne historie.

Płyta „Bajki dla mądrych dzieci i niegłupich rodziców. Opowiastki zapomnianej polany” wydana przez mieszkańca Pierwszej Stolicy zawiera 6 autorskich bajek. Decyzja o wydaniu ich w formie audiobooka nie jest spontanicznym działaniem autora. – Podstawę płyty stanowią cztery bajki z cyklu Opowieści zapomnianej polany. Są one raczej powiastkami z pogranicza bajek filozoficznych. Najstarszą na płycie bajka napisana została ponad 20 lat temu. Sowa, dziadek i klacz, ostatnia na płycie. Bajka ta doczekała się inscenizacji w teatrze Lalki i Aktora w Łomży podczas Festiwalu Teatrów w Walizce bodaj w 1994 roku – opowiada Jarek "Mixer" Mikołajczyk, i dodaje – Dwie ostatnie bajki pochodzą z cyklu Opowieści pana Walizki. Inspiracje do tych bajek czerpałem ze swojego dzieciństwa.

Płyta „Bajki dla mądrych dzieci i niegłupich rodziców. Opowiastki zapomnianej polany” nagrana została w studio Centrum Kultury eSTeDe Scena to Dziwna. Za mastering odpowiadał Maciej Braciszewski z Vision of Sounds.
Prowokacyjny tytuł określa grupę odbiorców. – Bajki mogą podobać się zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom – tłumaczy Jarosław „Mixer” Mikołajczyk. Tworzenie uniwersalnych historii, które zaciekawią odbiorców w każdym wieku jest trudnym zadaniem, z którym gnieźnianin poradził sobie świetnie.

Płyty szukać można w sklepie internetowym lobuzowy.pl. Z autorem skontaktować można się za pomocą poczty elektronicznej pisząc na adres [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto