Uczniowie Akademickiego Gimnazjum Milenium w Gnieźnie zajęli scenę Teatru Fredry wystawiając spektakl pod tytułem "Lata dwudzieste, lata trzydzieste". Wcielając się w role najsłynniejszych polskich artystów i polityków z tego okresu ukazali wielobarwny kolorytu dwudziestolecia międzywojennego i euforię Polaków tuż po odzyskaniu niepodległości.

W niedzielne popołudnie , 15 stycznia, scena gnieźnieńskiego teatru zamieniła się w stylowe wnętrze warszawskiej Kawiarni Pod Pikadorem - jednej z najsławniejszych okresu międzywojennego, otwartej osiemnaście dni po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. A to za sprawą uczniów Akademickiego Gimnazjum Milenium, którzy wcielili się w role najsłynniejszych polskich poetów, artystów i polityków z tego okresu. Uczniowie zaprezentowali m.in. pełne entuzjazmu mowy polityczne, piosenki Hanki Ordonówny: „Miłość Ci wszystko wybaczy” czy „Na pierwszy znak”, układ taneczny do piosenki „Może kiedyś innym razem”. Na szczególną uwagę zasłużyło trzymające w napięciu wykonanie „Alarmu” Antoniego Słonimskiego. Gimnazjalistów wspomogli uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej Milenium, którzy brawurowo wykonali piosenkę „Wojenko, wojenko”.

Autorkami scenariusza są: Magdalena Cytryńska-Kurzępa i Beata Sitarek - nauczycielki języka polskiego i historii. Program artystyczny powstał we współpracy z nauczycielką muzyki Agnieszką Żółtowską. Całość zrobiła ogromne wrażenie na widzów.

- Występ uczniów został przyjęty gromkimi brawami. Podróż w czasie do pełnych  radosnego entuzjazmu lat 20. minionego wieku wywołała u widzów sentymentalną refleksję oraz prawdziwe wzruszenie.  Sprawdziły się słowa piosenki odśpiewanej na koniec przedstawienia przez występującą młodzież: „Lata 20., lata 30., kiedyś dla wzruszeń będą pretekstem” - twierdzą organizatorzy.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!