Gniezno: dzieci z przedszkola nr 13 odwiedziły zwierzęce schronisko. Nie przyjechały z pustymi rękami - mieszkańcy schroniska otrzymały od nich 8 bud, a także karmę i rozmaite akcesoria.

Gniezno: schronisko dla zwierząt z prezentami od dzieci


Tradycyjnie, w okresie jesiennym, dzieci z gnieźnieńskich przedszkoli odwiedzają schronisko dla bezdomnych zwierząt na Kawiarach. Obecnie, miejsce to gromadzi 81 lokatorów - 76 psów i 5 kotów. Celem akcji jest edukacja humanitarna , kształtowanie takich cech jak: altruizm, humanitaryzm, czy empatia. – Kształtujemy to poprzez zajęcia dydaktyczne w przedszkolu, ale też dzięki takim wizytom. Mamy nadzieję, że w przyszłości to zaowocuje – mówi Małgorzata Sawicka z Przedszkola nr 13, koordynatorka akcji.

W pomoc dla zwierząt włączyły się dzieci z wszystkich gnieźnieńskich przedszkoli. W przygotowanie prezentów dla zwierzaków włączyli się nauczyciele, rodzice i oczywiście - dzieci. Dziś odbyło się podsumowanie akcji - przywieziono 8 bud, karmę, koce i inne akcesoria. Zjawiło się zaledwie kilkoro dzieci - wszystko przez niekorzystną pogodę.

– Dzieci bardzo przeżywają to wydarzenie. Mogą nauczyć się, jak opiekować się zwierzętami, dlaczego to schronisko istnieje, że są ludzie, którzy nie kochają zwierząt. Ważne jest to, że miarą człowieczeństwa jest stosunek do zwierząt. Ktoś kiedyś powiedział, że wrażliwość przychodzi z wiekiem. A ja myślę, że to właśnie najmłodsi mają największą wrażliwość – uważa M. Sawicka.

Zadowolenia ze współpracy z gnieźnieńskimi placówkami oświatowymi nie kryje Bożena Półrolniczak z gnieźnieńskiego schroniska. – Wszystkie te prezenty nam się przydadzą. Bardzo cieszymy się z bud i karmy – dodaje.

Gniezno: schronisko dla zwierząt z prezentami od dzieci - zobacz zdjęcia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!