Dobiega końca IX Światowy Przegląd Folkloru Integracje. Jego kulminacją będzie niedzielne widowisko "Muzyka w folklorze świata". Tym razem impreza odbędzie się w poznańskim parku Wieniawskiego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dobiega końca IX Światowy Przegląd Folkloru Integracje. Jego kulminacją będzie niedzielne widowisko "Muzyka w folklorze świata". Tym razem impreza odbędzie się w poznańskim parku Wieniawskiego. Każdy zespół zaprezentuje najciekawsze pozycje swojego repertuaru.

Zgodnie z tradycją Integracji wszyscy uczestnicy wykonają razem góralską piosenkę "Gronicek". Wtedy dowiemy się też, który z zespołów zagranicznych zdobył największe uznanie wśród widzów. W nagrodę zwycięzca otrzyma statuetkę drewnianego grajka.

Tymczasem dziś uczestnicy Integracji zademonstrują nie tylko swe taneczne umiejętności. O godzinie 10 w rejonie stoku narciarskiego Malta Ski rozpocznie się turniej pierścieniówki, czyli kaszubskiej siatkówki. Pomysłodawcą tej konkurencji jest profesor Wojciech Lipoński z pracowni Olimpizmu i Etnologii Sportu poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. To on parę lat temu zachęcił organizatorów Integracji do wpisania w imprezę tak nietypowej zabawy. Po południu o godzinie 16 wszystkie zespoły przemaszerują ulicami Pobiedzisk, gdzie o godzinie 17 zatańczą na tamtejszym rynku.

Jutro natomiast o godzinie 10.30 uczestnicy Integracji wezmą udział w tradycyjnej ekumenicznej mszy św. w kościele Wszystkich Świętych, po której przemaszerują na Stary Rynek gdzie poznaniaków (oraz ewentualnych turystów) będą uczyć pochodzącego spod Szamotuł tańca "Maryni".

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!