(© archiwum)

Na pierwszy rzut oka trudno czasem ocenić, czy waga jest prawidłowa, czy nie. W tym celu warto skorzystać ze wskaźnika BMI.

Wskaźnik BMI służy do oceny proporcji masy ciała do wzrostu. Co warte podkreślenia, za pomocą BMI nie sposób określić zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie. Możliwe jest jedynie ustalenie, czy posiadana waga mieści się w normie, czy też jest zbyt niska lub zbyt wysoka w stosunku do wzrostu. Obliczanie wskaźnika BMI polega na podzieleniu wagi w kilogramach przez iloczyn wzrostu wyrażonego w metrach (np. 1,72 m). Uzyskany wynik należy porównać z międzynarodową klasyfikacją BMI.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Partnerem serwisu jest

Czytaj także

  Komentarze (3)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Paula (gość)

  Może i metoda nie jest doskonała, ale daje jakiś tam obraz. Co warto wiedzieć inaczej oblicza się BMI dorosłych i w inny sposób dla dzieciaków. BMI można obliczyć za pomocą kalkulatora BMI - http://www.odzywianie.info.pl/kalkulatory-zywieniowe/kalkulator-bmi aby się nie "przemęczać".

  kasia (gość)

  Nie jest łatwo zdrowo się odżywiać, to wiąże się ze zmianą nawyków żywieniowych. Dawniej zawsze miałam z tym problem. Nie mogła znaleźć odpowiedniej diety a od lat zmagałam się z moimi kg. Brak mi było motywacji. Aż wreszcie znajoma poleciła mi coś rewelacyjnego!(idealnafigura.com/gberes). Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te zbędne kg, wiem tylko, że nie głodowałam i jadłam ulubione potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:)

  czytelnik (gość)

  "Obliczanie wskaźnika BMI polega na podzieleniu wagi w kilogramach przez iloczyn wzrostu wyrażonego w metrach (np. 1,72 m)."

  Nie przez iloczyn, tylko przez kwadrat (drugą potęgę).
  Najprostszej rzeczy w tej gazecie nie potraficie poprawnie napisać!