(© 123rf)

Odchudzanie bywa koniecznością już w wieku przedszkolnym. O czym powinni pamiętać rodzice, by pomóc dziecku w zrzuceniu zbędnych kilogramów i tym samym ochronić malucha przed groźnymi skutkami otyłości?

Błędy żywieniowe i zbyt mała aktywność ruchowa mogą doprowadzić do rozwoju nadwagi lub otyłości nawet u kilkuletnich dzieci. Aby pomóc przedszkolakowi w odzyskaniu prawidłowej masy ciała, rodzice powinni zmodyfikować sposób jego odżywiania. Dziecko powinno spożywać lekkostrawne, wartościowe pod względem odżywczym posiłki w regularnych odstępach czasu. Konieczne jest odstawienie kalorycznych przekąsek i słodkich napojów, a także zapewnienie maluchowi odpowiedniej porcji ruchu. Zdrowa dieta i większa aktywność fizyczna z czasem przyniosą pożądane efekty.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Wsparcie redakcyjne od:


Dieta i odżywianie

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!