(© archiwum)

Niedobór magnezu prowadzi do problemów z koncentracją, spowolnienia metabolizmu i pogorszenia pamięci. Dowiedz się, co jeść, by dostarczyć magnez z pożywieniem.

Magnez to pierwiastek, który wpływa na pracę układu nerwowego, reguluje przemianę materii i pracę tarczycy, korzystnie oddziałuje na pamięć i koncentrację, a także chroni przed negatywnymi skutkami stresu. Magnez występuje przede wszystkim w produktach zbożowych, roślinach strączkowych, żółtym serze, rybach i szpinaku. Ten cenny pierwiastek znajduje się również w gorzkiej czekoladzie, dlatego warto od czasu do czasu skusić się na ten delikatny w smaku, choć aromatyczny przysmak.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Partnerem serwisu jest

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    kasia (gość)

    Nie jest łatwo zdrowo się odżywiać, to wiąże się ze zmianą nawyków żywieniowych. Dawniej zawsze miałam z tym problem. Nie mogła znaleźć odpowiedniej diety a od lat zmagałam się z moimi kg. Brak mi było motywacji. Aż wreszcie znajoma poleciła mi coś rewelacyjnego!(idealnafigura.com/gberes). Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te zbędne kg, wiem tylko, że nie głodowałam i jadłam ulubione potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:)