Jakub Gewert pochodzący z Gniezna, reprezentant uczelni Weber State, został nagrodzony tytułem zawodnika tygodnia Big Sky Conference w Stanach Zjednoczonych.

Jakub Gewert wybrany zawodnikiem tygodnia Big Sky Conference


Jakub Gewert, pochodzący z Gniezna (Polska), student drugiego roku biznes administracji przyczynił się do wielkiego zwycięstwa 5-2 przeciwko Montana University, w pojedynku dwóch niepokonanych dotychczas zespołów w konferencji. Gewert pomógł swojej uczelni, ktorej przydomek to Wildcats zwycieżajac zarówno w singlu jak i deblu. W meczu deblowym na pozycji numer 2, Gewert w parze z Kanadyjczykiem Toddem Foughtem pokonali Polaków Tomasza Sołtykę oraz Mikołaja Caruka 8-7 (7-4 w tie – breaku), tym samym dając uczelni pierwszy punkt w tym arcyważnym meczu. Trzeba nadmienić, że gnieźnianin z Kanadyjczykiem przegrywali już 2-5 w gemach z dwoma przełamaniami serwisu, więc wygrana w takim meczu może jeszcze bardziej cieszyć.

W meczu singlowym Gewert na pierwszej pozycji zmierzył się przeciwko Mikołajowi Carukowi i pokonał go 7-6 6-3, dając tym samym czwarty zwycięski punkt swojemu zespołowi, którym tym samym przypieczętował zwycięstwo w całym spotkaniu. Po tym meczu zespół Jakuba Gewerta, Weber State University poprawił swój rekord w konferencji i wynosi on 8-0 (8 zwycięstw, 0 porażek) i został samodzielnym liderem Big Sky Conference. Tym samym zespół Weber State zapewnił sobie udział w turnieju mistrzowskim Big Sky Conference, który odbywać się będzie od 25 do 27 kwietnia w Sacramento, w słonecznej Californii.

Jakub Gewert, który przez większą cześć sezonu boryka się z kontuzją pleców oraz kolana, poprawił swój bilans meczów singlowych w całym sezonie do 7-7, w Big Sky Conference 3-3 oraz rekord w deblu w całym sezonie do 9-7 oraz w Big Sky Conference do 5-1 w parze z Kanadyjczykiem Toddem Foughtem.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!