W środę w Sądzie Rejonowym w Gnieźnie nastąpi kontynuacja sprawy, która wstrząsnęła mieszkańcami. Dwa bestialsko zamordowane i porzucone w okolice oczyszczalni ścieków w Kłecku psy znaleziono w grudniu 2015 roku. Krótko po tym zdarzeniu policji udało się złapać dwóch sprawców tego czynu.

W najbliższą środę w Sądzie Rejonowym w Gnieźnie rusza proces Krzysztofa L. i Jana J. oskarżonych o zabicie ze szczególnym okrucieństwem dwóch psów rasy mieszanej. Informację o znalezieniu zwłok podało Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oddział w Kłecku. Z informacji TOZ-u wynika, że niezidentyfikowana osoba podjechała w okolice oczyszczalni ścieków przy ulicy Ustronie w Kłecku i tam dokonała mordu na zwierzętach.

Oskarżeni w tej sprawie to 47-letni mieszkaniec gminy Niechanowo i 35-letni mieszkaniec Kłecka. Jak wynika z przepisów Ustawy o ochronie zwierząt za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem grozi grzywna, ograniczenie wolności, a nawet kara do trzech lat więzienia.


ZOBACZ WIĘCEJ NA TEN TEMAT
Kryminalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!