Zadyma na meczu z Legią była dla Lecha Poznań bardzo kosztowna Zadyma na meczu z Legią była dla Lecha Poznań bardzo kosztowna

Zadyma na meczu z Legią była dla Lecha Poznań bardzo kosztowna (© Zenon Kubiak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Komisja Ligi ukarała Lecha Poznań za zachowanie kibiców na meczu z Legią. Klub zapłaci 120 tys. zł kary. Sankcje dotkną też samych kibiców.

Komisja Ligi na szczęście dosyć łagodnie potraktowała Lecha Poznań. Uznała chyba, że decyzja wojewody, zamykająca stadion aż na osiem meczów była wystarczająca dotkliwą karą i nie było sensu dobijać Kolejorza. Komisja Ligi oprócz kary finansowej podjęła jednak decyzję, że osoby zasiadające podczas meczu z Legią w "Kotle", nie wejdą na trzy najbliższe domowe ligowe mecze Lecha, które odbędą się z udziałem publiczności, zaś sama trybuna będzie pusta na jednym spotkaniu.

Czytaj też: Lech Poznań na sprzedaż? Jacek Rutkowski zabiera głos

W ostatnich latach Lech Poznań regularnie był karany przez organy dyscyplinarne Ekstraklasy, PZPN i UEFA za zachowanie swoich kibiców. Chuligańskie wybryki pochłonęły w sumie miliony złotych. Kolejorz wyliczył, że z powodu zamknięcia stadionu w przyszłym sezonie straci co najmniej 3 mln złotych.

Warto dodać, że najwyższe kary finansowe w historii Lech dostał za wywieszeniem transparentu „Krewa naszej rasy” (210 tys. zł, mecz z FK w Sarajewie w eliminacjach Ligi Mistrzów) od UEFA. Dwa lata temu, kiedy Lech zmierzył się z Legią w finale Pucharu Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie za złe zachowanie kibiców, Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała Kolejorza kwotą 250 tys.

Czytaj też: Lech Poznań: Kolejne osoby zatrzymane i z zarzutami po wtargnięciu na boisko podczas meczu z Legią

Zadyma na meczu Lech - Legia. Zobacz wideo:
Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!