Kolejny sukces MKK Gniezno! [FOTO]

materiał nadesłany
Po wywalczonym awansie do półfinałowego turnieju barażów o 2 ligę, MKK trafiło do bardzo mocnej grupy. Zespoły takie jak Żubry Białystok (gospodarz turnieju), KK Oleśnica czy Niwa Oświęcim które miały w swoich składach graczy z przeszłością I i ekstraligową, dlatego MKK nie było stawiane w roli faworytów.

Zawodnicy zapowiadali jednak walkę w każdym spotkaniu. Koszykarze udali się do Białegostoku już w czwartek 9 kwietnia 2014r. Pierwszy mecz rozegrali w piątek wieczorem, a przeciwnikiem byli gospodarze i jedni z murowanych faworytów grupy Żubry Białystok. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia miejscowych, którzy prowadzili po pierwszej kwarcie. Jednak z każdą kolejną minutą rozkręcali się zawodnicy MKK, którzy zdominowali przeciwników w drugiej połowie wygrywając 95-79. Zwycięstwo to na pewno było dość dużą niespodzianką dla miejscowych.

W sobotę o godzinie 16, MKK podejmowali zespół Niwy Oświęcim. Przewaga fizyczna była po stronie rywali, co niestety na początku dawało się we znaki. Do przerwy przegrywaliśmy 3 pkt. Po rozmowie w szatni, gnieźnianie wyszli na boisko bardzo zmotywowani, co przełożyło się na zaangażowanie oraz walkę o każdą piłkę. Ostatecznie udaje nam się pokonać Niwę 83-76, praktycznie zapewniając sobie awans do finałów walki o 2 ligę.

W niedzielę ostatni mecz przyszło nam rozegrać z mocnym teamem KK Oleśnica. Przez cały mecz trwała wymiana ciosów. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, jednak to gracze z Dolnego Śląska wyszli ostatecznie zwycięscy z tego spotkania. Nie przeszkodziło to jednak w uzyskaniu pierwszego miejsca w grupie.

Już za 2 tygodnie (24-26 kwiecień) koszykarze zagrają w turnieju finałowym o 2 ligę ! Nasi koszykarze zmierzą się z 3 innymi zespołami z Polski. Oto skład naszej grupy finałowej: