„Ściśle tajne” – książka o nieznanej powojennej historii Wielkopolski. Przedstawia zdarzenia niewyjaśnione do końca oraz takie, które nie zapisały się w ludzkiej pamięci, nie trafiły do ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
„Ściśle tajne” – książka o nieznanej powojennej historii Wielkopolski.

Przedstawia zdarzenia niewyjaśnione do końca oraz takie, które nie zapisały się w ludzkiej pamięci, nie trafiły do encyklopedii, leksykonów i kronik. Pokazuje losy nieznanych dziś bohaterów – ludzi, którzy walczyli z komunistycznym systemem ryzykując swoje życie, a nawet je tracąc. Przedstawia także sylwetki ludzi z drugiej strony barykady (funkcjonariuszy UB i SB oraz tajnych współpracowników), którzy wkładali wiele wysiłku, by Polska nigdy nie stała się demokratycznym krajem.

Autorem „Ściśle tajne” jest Krzysztof M. Kaźmierczak, dziennikarz „Polski Głosu Wielkopolskiego” od lat zajmujący się nieznaną historią PRL. Jego książka oparta jest na obszernej, unikalnej dokumentacji (w większości nigdy nie publikowanej) oraz relacjach bezpośrednich uczestników i świadków zdarzeń.

„Ściśle tajne” ukaże się 4 czerwca, w 20 rocznicę pamiętnych wyborów z 1989 roku.
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!