Na poznańskim lotnisku Ławica padł nowy rekord obsłużonych pasażerów. 15 lipca przez nasz port przewinęły się aż 8742 osoby. Poprzedni rekord z 19 września 2008 roku wynosił 7730 pasażerów, więc został pobity o ponad ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Na poznańskim lotnisku Ławica padł nowy rekord obsłużonych pasażerów. 15 lipca przez nasz port przewinęły się aż 8742 osoby. Poprzedni rekord z 19 września 2008 roku wynosił 7730 pasażerów, więc został pobity o ponad tysiąc osób. Sezon wakacyjny wciąż trwa, więc ten wynik nie jest ostateczny. A wszystko dzięki czarterom.

Ławica plasuje się w ścisłej czołówce lotnisk (obok warszawskiego Okęcia i katowickich Pyrzowic) w obsłudze połączeń, dzięki którymi latamy do ciepłych krajów.

Od stycznia do końca lipca tego roku przez nasz port przewinęło się 860 tys. pasażerów samolotów czarterowych. W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku (719,5 tys.) jest to wynik aż o 15 procent lepszy. W czerwcu 2008 roku na wakacje z Poznania poleciało 130,7 tys. osób, a w tym o 11,3 tys. więcej (wzrost o 8,1 proc.). W lipcu tego roku do egzotycznych krajów poleciało 165,2 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 11,7 tys. Właśnie dlatego, choć w branżę lotniczą uderzył kryzys, Ławica broni się przed nim czarterami.


Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!