Lech Poznań: Lider kiboli aresztowany. "Klima" miał nawoływać do wtargnięcia na boisko podczas meczu Lech - Legia. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Piotr K. ps. Klima prowadzi doping podczas meczów Kolejorza.
We wtorek prokuratura postawiła mu zarzut podżegania innych kibiców do odpalania rac i wtargnięcia na płytę boiska w czasie meczu z Legią Warszawa.
Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Dowodami przeciwko Piotrowi K. mają być zeznania innych osób będących na meczu oraz nagrania z monitoringu. Z nich wynika, że Piotr K. miał krzyczeć, że "brama jest otwarta". Jak już informowaliśmy, śledczych interesowało również czy "Klima" zachęcał kibiców do rzucania racami w bramkarza Legii Arkadiusza Malarza.

Piotr K. nie przyznaje się do winy i twierdzi, że jedynie prowadził doping, nie interesował się zachowaniem kibiców i nie miał na nie wpływu.


Przypomnijmy, że Piotr K. został zatrzymany na lotnisku Ławica tuż po tym jak wrócił z Kijowa, gdzie oglądał mecz finału Ligi Mistrzów. W przeszłości miał już sprawę karną dotyczącą meczu Lecha. W czerwcu 2016 roku sąd skazał go za nawoływanie do nienawiści na tle rasowym. Piotr K. intonował na jednym z meczów okrzyki "Islamista, brudna k...a, nam, Polakom, nie dorówna. Cała Polska śpiewa z nami w...ć z uchodźcami".

Zobacz też:
Klima usłyszał zarzuty
Stowarzyszenie kibiców Lecha Poznań ma kłopoty? Policja na INEA Stadionie.Zadyma na meczu Lech - Legia. Zobacz wideo:


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?
Pisz do nas na: poznan@naszemiasto.pl
lub zostaw nam wiadomość na facebooku
Lech Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Rafi X (gość)

Robi się szopkę tylko wokół JEDNEGO gościa, a co z resztą ludzi? Podżegał? A ludzie to takie tępe dzidy, które idą robić coś "na rozkaz" jakiegoś anonima?
Tylko około 40 złapanych? Tylko około 40 robili burdel? Co z resztą? Może od reszty niezłapanyh próbuje się odwrócić uwagę?