"Klima" usłyszał prokuratorskie zarzuty "Klima" usłyszał prokuratorskie zarzuty

"Klima" usłyszał prokuratorskie zarzuty (© Grzegorz Dembiński )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

"Klima" usłyszał we wtorek zarzuty podżegania innych kibiców do odpalenia rac, wtargnięcia na boisko i przerwania meczu. Ponadto prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowym areszt dla Piotra K. Posiedzenie aresztowe ma odbyć się w środę.

Dowodami przeciwko Piotrowi K. mają być zeznania innych osób będących na meczu oraz nagrania z monitoringu. W ocenie śledczych Piotr K. miał krzyczeć, że "brama jest otwarta". Z naszych informacji wynika też, że śledczych interesowało również czy "Klima" zachęcał kibiców do rzucania w racami w bramkarza Legii Arkadiusza Malarza.

Piotr K. "Klima", lider kibiców Lecha Poznań, który jest odpowiedzialny za prowadzenie dopingu podczas meczów Kolejorza, usłyszał we wtorek zarzuty. Prokuratura domaga się dla niego tymczasowego aresztu.


Piotr K. nie przyznaje się do winy. Z jego relacji wynika, że jedynie prowadził doping, nie interesował się zachowaniem kibiców, nie miał na nie wpływu. Przypomnijmy, że Piotr K. został zatrzymany na lotnisku Ławica tuż po tym jak wrócił z Kijowa, gdzie oglądał mecz finału Ligi Mistrzów (Piotr K. jest kibicem Liverpoolu).

Do tej pory po zamieszkach na meczu Lecha z Legią zatrzymano 30 osób. 27 z nich usłyszało zarzuty dotyczące wtargnięcia na murawę boiska. Sąd na razie orzekł areszt wobec jednego z kibiców.

"Klima" w przeszłości miał już sprawę karną dotyczącą meczu Lecha. W czerwcu 2016 roku został uznanym winnym został uznany winnym nawoływania do nienawiści na tle rasowym. Sąd uznał, że Piotr K. intonował na jednym z meczów okrzyki "Islamista, brudna k...a, nam, Polakom, nie dorówna. Cała Polska śpiewa z nami w...ć z uchodźcami".

Zobacz też:
Klima zatrzymany na Ławicy


***
Jak walczyć z pseudokibicami na stadionach? Frankowski i Włodarczyk komentują


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?
Pisz do nas na: poznan@naszemiasto.pl
lub zostaw nam wiadomość na facebooku


Lech Poznań

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!