Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:0. Fiński wieczór na Bułgarskiej! [ZDJĘCIA]

Grzegorz Szkiłądź
Po znakomitej drugiej połowie Lech Poznań wygrał na Bułgarskiej ze Śląskiem Wrocław 2:0. Gole dla Kolejorza zdobywali Finowie: Kasper Hamalainen oraz Paulus Arajuuri. Zobaczcie zdjęcia.

W pierwszej połowie na boisku nie działo się zbyt wiele ciekawego. Piłkarze obudzili się dopiero po przerwie.

W 56. minucie spotkania Karol Linetty przytomnie zagrał na lewą stronę do Barry'ego Douglasa, a Szkot idealnie zacentrował w pole karne. Na piątym metrze na piłkę już czekał Kasper Hamalainen i uderzył nie do obrony. Fin zaliczył dziewiąte trafienie w lidze w tym sezonie.

Chwilę później Gergo Lovrencsics przegrał pojedynek sam na sam z Mariuszem Pawełkiem. Potem goście mogli wyrównać, ale Mateusz Machaj przymierzył z rzutu wolnego w poprzeczkę.

W końcówce Kolejorz podkręcił tempo i w 81. minucie gości uratował słupek po strzale Szymona Pawłowskiego. Dwie minuty później było już jednak 2:0. Kolejną asystą popisał się Douglas, który zagrał mocną piłkę w pole karne z rzutu wolnego. Pawełka uprzedził Paulus Arajuuri i głową skierował futbolówkę do siatki.

W środę Kolejorz zagra na wyjeździe z Podbeskidziem w ostatniej kolejce rundy zasadniczej. Strata do prowadzącej w tabeli Legii Warszawa wynosi 2 punkty.

SPRAWDŹ TAKŻE: Kibice Śląska w Poznaniu. Przemarszu nie było [ZDJĘCIA]

Zajrzyj na BUŁGARSKĄ.PL: Serwis kibiców Lecha Poznań!