Politolog, najmłodszy rajca Rady Miejskiej w Śremie. Do władz gminy dostał się (w 2006) w wieku 24 lat z list Platformy Obywatelskiej. Ze 130 głosami zastąpił Piotra Rutę, który po wyborach objął stanowisko ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Politolog, najmłodszy rajca Rady Miejskiej w Śremie. Do władz gminy dostał się (w 2006) w wieku 24 lat z list Platformy Obywatelskiej. Ze 130 głosami zastąpił Piotra Rutę, który po wyborach objął stanowisko wicestarosty. Od 2005 szefował śremskiemu kołu Młodych Demokratów.

Organizacja zasłynęła poza granicami gminy przygotowując Akcję „ptasia grypa” w 2006 roku, w czasie której członkowie młodzieżówki dali wyraz swojej niechęci do rządów PiS i braci Kaczyńskich w kraju. W radzie miejskiej członek Komisji Komunalnej i Rozwoju, a także budżetowej i rewizyjnej. W 2007 roku wystartował do Sejmu RP z 13. miejsca listy PO. Zdobył 217 głosów w regionie.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!