Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Miasto przekazało nowy sprzęt medyczny dla kardiologii

Sona Ishkhanyan
Kwotę w wysokości 60 tys. zł przekazali włodarze Gniezna szpitalnemu oddziałowi kardiologicznemu przy ul. Św.Jana na zakup urządzeń służących do 24-godzinnego monitorowania czynności serca pacjentów.

Miasto przekazało szpitalowi pieniądze na sprzęt medyczny
Szpitalny odział kardiologiczny przy ul. Św. Jana w Gnieźnie wzbogacił się o nowy sprzęt. Pieniądze na zakup aparatury przekazało Miasto Gniezno. -Po raz kolejny Miasto Gniezno pomaga szpitalowi poprzez doposażenie w sprzęt. Zdaję sobie sprawę, że jakikolwiek jest rząd, nakłady w służbę zdrowia zawsze są niewystarczające. Dlatego uważam, że taka obecność samorządu we wspomaganie szpitalom jest konieczna.Robimy to przede wszystkim dla naszych mieszkańców, podnosząc poziom ich bezpieczeństwa zdrowotnego.W tym roku jest to kwota w wysokości 60 tys. zł na zakup sprzętu kardiologicznego. Uważam, że co pewien czas, cyklicznie Miasto powinno przekazywać tego typu sprzęt szpitalom. Przy czym bardzo ważna uwaga - my ten sprzęt przekazujemy w formie użyczenia. W sytuacji gdyby dochodziło do np. prywatyzacji szpitala, to ten sprzęt zawsze możemy cofnąć tak, aby służył on naszym pacjentom. Myślę, że jest to ważne zabezpieczenie interesu naszego miasta - mówił Tomasz Budasz, prezydent Gniezna.

Andrzej Główka, ordynator oddziału chorób wewnętrznych i kardiologii podziękował włodarzom miasta za otrzymany prezent. Jego zdaniem nowa aparatura znacznie poprawi bezpieczeństwo pacjentów leczących się w tych dwóch oddziałach. -Jest to prezent przede wszystkim dla chorych, ale także dla nas, ponieważ jest to sprzęt pozwalający dobrze monitorować czynności serca pacjentów. Przy użyciu tych nowych urządzeń chory nie musi być przywiązany do systemu monitorowania, tylko może sobie chodzić po oddziale. Dane drogą bezprzewodową są przekazywane do centrali monitorującej czynność serca chorego. To jest szalenie ważne, ponieważ chory może się przemieszczać po terenie całego szpitala, a my mamy kontrolę nad praca jego serca. Przy czym to nie jest tylko przekaz jednoczasowy, tzw. on-line, ale również możliwość zajrzenia wstecz do 48 godz. i przeanalizowania co się w tym czasie działo. Czasami jest tak, że nikt w danej chwili nie siedzi przy monitorze, bo centrala ma pewne alarmy bezpieczeństwa i wtedy my reagujemy, natomiast jeżeli dojdzie do przeoczenia pewnych czynności podczas nieobecności przy monitorze, to dzięki nowemu sprzętowi możemy zajrzeć wstecz i przeanalizować zapis ponownie. Są to udogodnienia które pozwalają dziś lepiej i sprawniej zadbać o naszych pacjentów - o funkcjonowaniu nowego sprzętu mówił dr Andrzej Główka.

60 tys.zł pozwoliło oddziałowi na zakup czterech takich urządzeń, które pozwalają na zdalne monitorowanie czynności serca. Dane zapisują i jednocześnie w trybie on-line przekazują do centrali monitorowania. Jak twierdzi ordynator oddziału chorób wewnętrznych i kardiologii obecnie w tych dwóch oddziałach przy 48 łóżkach dostępnych dla chorych, 26 z nich jednocześnie może być poddany monitoringu czynności życiowych. -Jest to bardzo dobry wynik na tle innych szpitali powiatowych - zaznacza Andrzej Główka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto