MKS PR Gniezno w czołówce turnieju w Koszalinie

Informacja prasowa
W dniach 23-25 lutego rozegrano Międzynarodowy Turniej Trzech Króli pod patronatem Prezydenta Miasta Koszalina. W zawodach wzięły udział reprezentacje MKS PR Gniezno – młodziczki oraz juniorki młodsze. Obie drużyny spisały się bardzo dobrze, plasując się na podium turnieju.

Bezkonkurencyjne w swojej grupie okazały się młodziczki. MKS PR pokonał kolejno AZS Politechnikę I 04 Koszalin (17:7), MKS Sambor Tczew 03 (23:11), Kadrę Dolnego Śląska 04 (15:9) oraz Lidera Świebodzin (16:5). Dalej gnieźnianki były nie mniej skuteczne – AZS Politechnika II 04 Koszalin została rozgromiona 17:5. Zdecydowanie większy opór stawiły zawodniczki z Ryjewa, jednak ostatecznie one również musiały uznać wyższość gnieźnianek – MKS PR Gniezno pokonał Belator Ryjewo 11:10. O triumfie w całym turnieju miał zdecydować finałowy pojedynek z zespołem z Brandenburga. Tym razem gnieźnieńskie szczypiornistki okazały się słabsze od przeciwniczek i przegrały z Niemkami 12:20, zajmując wysokie drugie miejsce w całym turnieju.

Ich starsze koleżanki, juniorki młodsze, zaprezentowały się nie mniej korzystnie. Gnieźnianki przegrały co prawda z ekipą z Brandenburga (13:18), ale pokonały za to po wyrównanych pojedynkach SMS Zagłębie I Lubin (16:14) i Kusy Szczecin (18:16), co pozwoliło im zająć drugie miejsce w grupie B i awansować do kolejnej rundy. W niej znalazło się sześć ekip, które utworzyły grupę, gdzie rywalizacja toczyła się w myśl zasady „każdy z każdym”. Na tym etapie nasze piłkarki ręczne radziły sobie równie dobrze, wychodząc zwycięsko z pojedynków z MKS Samborem Tczew (21:10), AZS Energą Politechnika Koszalin (11:10) i Bukovią Buk (12:11). Lepsze okazały się dopiero zawodniczki z Brodnicy, które pokonały gnieźnianki 17:10. Ostatecznie, z dorobkiem sześciu punktów, MKS PR Gniezno uplasował się na trzecim miejscu w kategorii juniorek młodszych.

Gnieźnieńskie szczypiornistki wracają z Koszalina nie tylko z medalami za wyniki w drużynie, ale także z wyróżnieniami indywidualnymi. W najlepszej siódemce turnieju, w kategorii młodziczek znalazła się Agata Alwin, a w najlepszej siódemce juniorek młodszych – Martyna Dolacińska. Ponadto wyróżnienia trenera otrzymały Katarzyna Ochocka (juniorka młodsza) i Maja Brząkała (młodziczka).