Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowoczesna Gniezno: pomysły na rozruszanie gospodarki i turystyki w regionie

Paweł Brzeźniak
Nowoczesna Gniezno: pomysły na rozruszanie gospodarki i turystyki w Gnieźnie. Paulina Hennig-Kloska i Jarosław Kłosiński, kandydaci Nowoczesnej do Sejmu i Senatu twierdzą, że w tych dziedzinach jest jeszcze wiele do zrobienia.

Nowoczesna Gniezno: pomysły na rozruszanie gospodarki i turystyki w Gnieźnie

Klastry przemysłowe i strategia rozwoju regionu
W związku z likwidacją Gnieźnieńskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego i brakiem działania ze strony Gnieźnieńskiej Izby Gospodarczej, przedstawiciele Nowoczesnej Ryszarda Petru postulują założenie nowoczesnej organizacji skupiających przedsiębiorców. – Byłaby ona bardzo potrzebna. Powinna skupiać się ona na ściąganiu nowoczesnych technologii do naszego miasta, powinna prowadzić działania consultingowe. Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w rozmowach z przedsiębiorcami. Jestem gotowa na to, aby włączyć się w pracę na rzecz rozwoju gospodarczego naszego powiatu w celu sprowadzania inwestorów do naszego regionu – mówi Paulina Hennig-Kloska, pełnomocnik okręgowy Nowoczesnej, kandydatka do Sejmu.

Modernizacja DK15 na odcinku Gniezno-Września

Celem kandydatów Nowoczesnej jest działanie na rzecz rozbudowy tej drogi tak, aby możliwe było stworzenie dwóch pasów jazdy w obu kierunkach. – Tę drogę trzeba zmodernizować i poszerzyć. Ruch jest spory, a na pewno wzrośnie. Dlatego, że część mieszkańców naszego miasta jest zainteresowana pracą w Volkswagenie. Część naszych przedsiębiorców na pewno będzie chciało współpracować z tą firmą – przyznaje P. Hennig-Kloska.

Połączenie miasta i gminy – realne?
Paulina Hennig-Kloska podkreśla, że jest to temat trudny, ale możliwy do realizacji. Oczywistym faktem jest jednak to, że nie odbędzie się to bez zgody przedstawicieli Miasta Gniezna i Gminy Gniezno. A doskonale wiemy, że władze tego drugiego samorządu nie chcą nawet słyszeć o tym pomyśle. – Warto rozpocząć debatę społeczną nad sensem utrzymywania dwóch gmin, są w Polsce przykłady, gdzie takie połączenie sił dobrze wpłynęło na rozwój obszaru – twierdzi Paulina Hennig-Kloska, podając przykład Zielonej Góry, która od tego roku połączyła się z gminą podmiejską.

Co dalej z ruchem turystycznym?
– Jako wieloletni restaurator obserwuję zmiany w ruchu turystycznym w naszym mieście i sądzę, że działania w tym zakresie są najszybszym i najskuteczniejszym sposobem na poprawę sytuacji w naszym mieście – mówi Jarosław Kłosiński, kandydat na senatora z ramienia Nowoczesnej. – Baza gastronomiczna i noclegowa w Gnieźnie jest przygotowana na przyjęcie większej liczby turystów. Brakuje atrakcji, które powinniśmy przygotować. Niezbędna jest w tym zakresie współpraca lokalnych samorządów z przedsiębiorcami. Zespół może więcej niż jednostka – dodaje J. Kłosiński. Jego pomysły dotyczące turystyki to m.in. riksze na ulicach Gniezna, makiety dinozaurów na ulicach miasta (we współpracy z parkami dinozaurów), otwarty basen, czy ogólnopolski festiwal muzyczny.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto