Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Osobowość Roku 2017 w Gnieźnie i powiecie - kto prowadzi?

Paweł Brzeźniak
mat. org.
Wyjątkowi ludzie są wśród nas, choć najczęściej ze swej wyjątkowości nie zdają sobie sprawy. Można, a nawet trzeba ich docenić, nominując ich do zaszczytnego tytułu „Osobowość Roku 2017”. Chociaż głosowanie trwa, ciągle czekamy na nowe nominacje.

Osobowość Roku 2017 w Gnieźnie i powiecie - kto prowadzi?
W tym prestiżowym plebiscycie można nominować kandydatów w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes. Plebiscyt ma dwa etapy. Podczas etapu powiatowego wybieramy Osobowość Roku w każdej z czterech kategorii na poziomie powiatu. Do etapu wojewódzkiego zostaną zakwalifikowani ci, którzy uzyskają największą liczbę głosów w poszczególnych kategoriach w swoich powiatach. Z każdego powiatu do etapu wojewódzkiego przejdzie zwycięzca głosowania. Ważne terminy: na nominacje czekamy od 22 grudnia 2017 do 16 stycznia 2018 etap powiatowy rozpocznie się 5 stycznia 2018 o godzinie 16 i potrwa do 31 stycznia do godziny 21 (o tej godzinie zakończy się głosowanie) etap wojewódzki rozpocznie się 2 lutego 2018 i zakończy się 14 lutego o godzinie 21. Na zwycięzców czekają prestiżowe tytuły, statuetki oraz cenne nagrody, które wręczymy podczas uroczystej gali.

KULTURA. W tej kategorii warto nominować artystę, który w minionym roku osiągał sukcesy. Może to być muzyk, pisarz albo inny utalentowany twórca. Może to być także uczestnik talent show, który reprezentował region w popularnym programie. Ta kategoria, to również miejsce dla nominacji organizatorów imprez lub pracowników znakomicie działających instytucji kultury, osób, które umożliwiają nam kontakt ze sztuką.

DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA. Nominowanym może być ksiądz proboszcz, który prowadzi skuteczną akcję społeczną, prezes OSP, którego jednostka działa na wysokim poziomie albo może pochwalić się bohaterskimi akcjami i zaangażowaniem w życie lokalnej społeczności. Może to być nauczyciel, który w tym roku, po latach pracy otrzymał ważną nagrodę, albo jest wyjątkowo ceniony przez uczniów i lokalne środowisko. W tej kategorii plebiscytu można docenić wolontariuszy, inicjatorów akcji charytatywnych, ale też osoby pomagające chorym czy ubogim.

SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA. Tu można oczywiście nominować wójta czy burmistrza, który skutecznie realizuje obietnice albo dopiął realizacji ważnego projektu. Ale może to też być dyrektor albo pracownik urzędu lub miejskiej spółki, który wyróżnia się aktywnością i dobrą pracą. Może też być to szef miejskiego czy gminnego ośrodka kultury, czy wyjątkowo aktywny i skuteczny radny lub sołtys.

BIZNES. Nominowana osoba wcale nie musi być prezesem wielkiej firmy. Może to być założyciel restauracji, która została otwarta w ubiegłym roku i dobrze sobie radzi na rynku, możemy nominować też właściciela sieci małych sklepików albo lokalnego pracodawcę, który znany jest z tego, że traktuje bardzo dobrze i uczciwie swoich pracowników. Może być to osoba, która założyła świetnie prosperujące przedszkole albo żłobek. Chcemy, aby w ocenie przedsiębiorców liczyła się ich działalność na rzecz społeczności lokalnej, wpływ na spadek bezrobocia i rozwój przedsiębiorczości w regionie.

W grudniu w Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gnieźnie odbył się konkurs muzyczny dla uczniów na wzór popularnego programu „The Voice of Poland”. Koncert poprowadzili Kacper Przybylski i Kinga Kasprzak. Grzegorz Dworek, uczeń na kierunku Technik Organizacji Reklamy wraz z pomocą swojej klasy przygotowali w szkole finał konkursu muzycznego oraz koncert mikołajkowy, który był wielkim zaskoczeniem wśród uczniów jak i grona pedagogicznego z powodu genialnego przygotowania i świetnej organizacji.

Grzegorz zaprosił na koncert dwóch gości specjalnych - Jelenę Matulę, ćwierćfinalistkę VIII edycji The Voice of Poland, jak i Weronikę Szymańską, uczestniczkę tego programu. Dziewczyny zrobiły istne show na scenie. Podobnie dobre wrażenie zrobiły: scenografia, prezentacja, wizualizacja oraz nagłośnienie, którym zajął się absolwent szkoły - Szymon Powałowski. Grzegorz jako pomysłodawca tego eventu zyskał wśród społeczności uczniowskiej, jak i nauczycieli ogromny podziw. Powtarza, że wszystko zawdzięcza swojej klasie, która pomogła mu w organizacji tego wydarzenia, jak i nauczycielom za wsparcie i pomoc.

Po organizacji w szkole Finału The Voice of Ekonomik i Koncertu Mikołajkowego, Grzegorz Dworek uczeń technikum ZSEO Gniezno robi wokół siebie sporo szumu! Oczywiście pozytywnego, koncert pomimo, że odbył się tydzień temu cieszy się nadal wielkim zainteresowanie, Grzegorz otrzymuje propozycje organizacji kolejnych eventów, nawet założył fanpage na Facebooku na który serdecznie zapraszamy: https://facebook.com/gdworekofficial. Strona cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem, Fanpage poleciła Weronika Szymańska uczestniczka The Voice of Poland pisząc: „Młody i bardzo ambitny chłopak! Zaczyna robić wielkie rzeczy, warto się nim zainteresować”- napisała Weronika Szymańska!

Grzegorz Dworek jest liderem głosowania na Osobowość Roku w kategorii Kultura. Aby go wesprzeć, wyślij SMS pod nr 72355 o treści GWK.1.

Dawid Bąkowski aktywnie działa w Ochotniczej Straży Pożarnej w Modliszewie w gminie Gniezno. Odznacza się niezwykle dużą wiedzą i umiejętnościami na temat pożarnictwa, posiada niezbędną siłę i doświadczenie i chętnie służy pomocą swojej lokalnej jednostce. Na swoim koncie ma m.in. III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Dawid Bąkowski, strażak z OSP Modliszewo jest liderem plebiscytu Osobowość Roku w kategorii działalność społeczna i charytatywna. Aby go wesprzeć, wyślij SMS pod nr 72355 o treści GWC.2.

Wojciech Mikusiński to działacz społeczno-polityczny z Gniezna, nominowany za działalność prodemokratyczną i promocję wydarzeń demokratycznych, promotor Łańcucha Światła.

Wojciech Mikusiński jest liderem głosowania na Osobowść Roku w kategorii Samorządność i społeczność lokalna. Aby zagłosować na niego, należy wysłać SMS pod nr 72355 o treści GWS.26.

Paulina Żurowska-Wrzesińska to współwłaścicielka firmy Altom, która jest mecenasem kulturalnych wydarzeń na mapie Gniezna: Królewskiego Festiwalu Artystycznego oraz Królewskiego Salonu Sztuki. Porcelana MariaPaula, produkowana przez gnieźnieńska firmę, została Orłem Polskiego Designu 2017. Sukcesorka w firmie rodzinnej założonej przez ojca, marketingowiec, lider wielu projektów.

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Chemii) oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu (Wydział Zarządzania). Wiedzę managerską uzupełniła kończąc Program Rozwoju Managerskiego „Management” na licencji Harvard Business School.

W firmie taty pracuje na stałe od 8 lat. Od liceum dorabiała w niej podczas wakacji, co roku będąc w innym dziale, by poznać firmę „od podszewki”. W 2010 roku przejęła zarządzanie w Dziale Marketingu. Efektem pracy jej zespołu są m.in. unowocześnione działania marketingowe, uporządkowanie portfolio marek oraz rozwój firmowego studia projektowego Altom Design Studio. W zeszłym roku koordynowała wydanie pierwszego w historii firmy TrendBooka prezentującego aktualne trendy modowe w powiązaniu z produktami firmy. Jest liderem rebrandingu i przebudowy salonu firmowego, na wzór którego planuje otworzyć kolejne placówki detaliczne w całej Polsce.

Paulina Żurowska-Wrzesińska jest liderką głosowania na Osobowość Roku w kategorii Biznes. Aby na nią zagłosować, wyślij SMS pod nr 72355 o treści GWB.18.

Zobacz aktualne wyniki

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto