Spośród finalistów wielkopolskiej edycji konkursu "Przebojem na antenę" zespół Eden jest ewenementem - jeśli bowiem liczyć jego staż od daty założenia, to ma on...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Spośród finalistów wielkopolskiej edycji konkursu "Przebojem na antenę" zespół Eden jest ewenementem - jeśli bowiem liczyć jego staż od daty założenia, to ma on... 37 lat! Skąd zatem jego udział w konkursie dla debiutantów?

- Pierwszy Eden rzeczywiście założyłem w latach 70. Grając w trio, dwukrotnie wygraliśmy Mokotowską Jesień Muzyczną, dostaliśmy też nagrodę na festiwalu w Opolu w 1975 roku za piosenkę "Oko za oko". Wykonywaliśmy piosenki z pogranicza folku i country - wspomina Tadeusz Bajewski, w "pierwszym" Edenie basista i kompozytor.

Po rozwiązaniu zespołu pod koniec lat 70. Bajewski wyjechał do USA, gdzie grał w kilku kalifornijskich zespołach rockowych. Do Polski wrócił z wieloma zawodowymi doświadczeniami i planem na sukces. Jego częścią stała się pochodząca z Mosiny wokalistka Monika Limańska.

- Na początku 2008 roku Tadeusz ogłosił ogólnopolski casting. Spodobałam się, choć wcześniej nie byłam w tego typu zespole. Podobnie jak wielu muzyków, do tego momentu śpiewałam na tak zwanych chałturach. Nie ma się czego wstydzić - nawet na takich imprezach można dobrze zaśpiewać i zagrać - uważa Monika, której głos zapewne bardzo spodoba się wielbicielom Małgorzaty Ostrowskiej.

- To miłe porównanie. Panią Małgorzatę bardzo cenię, każdy utwór z jej udziałem w zasadzie był hitem. Podoba mi się jej zachowanie na scenie i przede wszystkim jej śpiew - twierdzi Monika Limańska. Oprócz niej w zespole grają perkusista Robert Kubajek, gitarzysta Grzegorz Kopka, basista Michał Sosnowski i klawiszowiec Krzysztof Palczewski.

Założyciel zespołu Tadeusz Bajewski nie jest członkiem składu - jego dziełem są kompozycje, teksty natomiast piszą inni autorzy. Konkursową "Moją Kalifornię" napisał dla zespołu Andrzej Mogielnicki (autor przebojów Lady Pank), Eden przypomni też teksty, jakie dla grupy napisała Agnieszka Osiecka.

"Moja Kalifornia" to chyba najlepiej zrealizowana technicznie piosenka konkursowa. Jak twierdzi Monika Limańska, zespół ma już gotowe utwory nie na jedną, a na dwie płyty. Póki co jednak sygnał do debiutu jeszcze nie nadszedł. Być może będzie nim triumf w "Przebojem na antenę"?

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: