"Rekord dla Niepodległej": Dzieci z przedszkola w Witkowie zaśpiewały wspólnie hymn Polski

Dzisiaj o godzinie 11:11 w ponad 16 tysiącach placówek edukacyjnych wybrzmiały 4 zwrotki hymnu Polski. Wszystko działo się z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i włączenie się w akcję "Rekord dla Niepodległej". Podobnie było w przedszkolu Bajkowy Świat w Witkowie. Zobaczcie!

"Rekord dla Niepodległej": Dzieci z przedszkola w Witkowie zaśpiewały wspólnie hymn Polski

W całej Polsce (ale też poza granicami Rzeczpospolitej), w ponad 16 tysiącach placówek oświatowych, dokładnie o godzinie 11:11, wybrzmiał w salach, na boiskach, korytarzach hymn Polski. Wszystkie te przedszkola i szkoły wzięły udział w akcji "Rekord dla Niepodległej", której celem było odśpiewanie przez jej uczestników - uczniów, nauczycieli, dyrekcję czterech zwrotek polskiego hymnu. Akcja ta została zainicjowana, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przez Minister Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Również Niepubliczne Przedszkole "Bajkowy Świat" w Witkowie włączyło się w to niecodzienne wydarzenie. Dzieci ubrane na galowo wspólnie z nauczycielkami i panią dyrektor odśpiewały z dumą i powagą całe cztery zwrotki hymnu.

- Jako Dyrektor Placówki Oświatowej, realizującej założenia Podstawy Programowej, od pierwszego momentu, kiedy tylko zapoznałam się z listem zawierającym zaproszenie do wzięcia udziału w tej akcji wiedziałam, że to zrobimy. Dlatego też niezwłocznie za pośrednictwem SIO zgłosiłam Niepubliczne Przedszkole "Bajkowy Świat" do udziału w tak ważnej uroczystości, jaką jest wspólne, ogólnopolskie uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Uważam, że pomysłodawca tej inicjatywy zasługuje na duże uznanie. Same publikowane w mediach doniesienia o ilości zgłoszeń placówek oświatowych do wspólnego odśpiewania hymnu są imponujące, więc tym bardziej jestem dumna, że nasze dzieci i my możemy być częścią tej Patriotycznej Rodziny - podkreśla Agnieszka Pasternak, dyrektorka przedszkola.

Dzieci przez ostatnie dwa tygodnie same, z ogromnym zainteresowaniem, przygotowywały się do tego dnia. Każdego dnia w przedszkolu, od samego rana, śpiewały one hymn w każdej wolnej (i nie do końca tak podniosłej) chwili - podczas śniadania, w czasie zabawy, przed zajęciami. Pytane dlaczego to robią bez zawahania odpowiadały: to pani nie wie, to jest nasz hymn, hymn Polski, każdy powinien go znać!
Zatem dlaczego tak ważna jest znajomość hymnu Polski dla tych najmłodszych obywateli naszego kraju?

- Przedszkolaki XXI wieku to dzieci bardzo świadome siebie oraz otaczającego je świata. Dzieci te są ciekawe różnych miejsc oraz ludzi, zwracają też dużą uwagę na symbole. Sam udział w ogólnopolskiej akcji wspólnego odśpiewania hymnu budzi w każdym z naszych dzieci ogromne emocje! Dzieci mają świadomość tego, że w jednej chwili wraz z dziećmi z innych przedszkoli w całej Polsce odśpiewają hymn. Sam stosunek dzieci do nauki hymnu w ostatnich dniach - to z jakim zaangażowaniem oraz powagą i piękną postawą do tego podeszli świadczy o tym, że ta godzina 11:11 w dniu 09.11.2018 r. była szczególnym momentem w ich życiu - mówi Agnieszka Pasternak.

Imponująco, z perspektywy dyrektor przedszkola, wyglądały przygotowania dzieci do dzisiejszego bicia "Rekordu dla Niepodległej".

- Przedszkolaki przekraczając próg naszego przedszkola dowiadują się czym jest Ojczyzna, poznają symbole narodowe - wiszą one na gazetkach w każdej z naszych sal. Ponadto podczas zajęć dydaktycznych realizujących podstawę programową rozszerzają swoją wiedzę w kwestiach patriotyzmu; stąd też pomysł wspólnego odśpiewania hymnu bardzo przypadł dzieciom do gustu. Dzieci właściwie nie musiały tak bardzo przygotowywać do wspólnego występu, ponieważ praktycznie każdy przedszkolak znał już dwie pierwsze zwrotki utworu. Wspólnie z paniami w przedszkolu oraz z rodzicami w domu dzieci uzupełniły znajomość dwóch kolejnych zwrotek. Dzięki temu właściwie każda grupa potrafi zaśpiewać cały hymn, jest to imponujące. Na zakończenie dodam, że jestem bardzo dumna z faktu, że rośnie nam wspaniałe pokolenie świadomych obywateli "Niepodległej Polski" - dodaje Agnieszka Pasternak.

CZYTAJ TEŻ:

12. listopada dniem wolnym - co na to mieszkańcy Gniezna?

Śpiew hymnu w I LO:

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.