Madonna Street, Polna, Wrzosowa czy Rumiankowa - najbardziej zakręcona wieś w Polsce doczekała się prawie 40 nowych tablic z nazwami ulic. - Musieliśmy zrobić nowe tablice, bo większość z nich zniknęła i pewnie wisi w ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Madonna Street, Polna, Wrzosowa czy Rumiankowa - najbardziej zakręcona wieś w Polsce doczekała się prawie 40 nowych tablic z nazwami ulic. - Musieliśmy zrobić nowe tablice, bo większość z nich zniknęła i pewnie wisi w domach młodych ludzi - mówi Mariusz Ciszak ze Związku Młodzieży Wiejskiej w Ruminie.

Podczas gminnych dożynek, w Ruminie został odsłonięty nowy drogowskaz. Jedna z tablic wskazuje odległość do partnerskiej wsi Rudniki (gm. Opalenica). Trzy pozostałe pokazują kierunek i liczbę kilometrów do trzech dużych miast europejskich - Paryża, Londynu i Rzymu. - Ustalenie odległości z Rumina do europejskich stolic nie było łatwe. Udało się dzięki dobrym serwisom internetowym. Chcieliśmy jeszcze postawić drogowskaz do Nowego Jorku, ale mimo starań nie udało nam się ustalić dokładnej odległości - mówi Ciszak.

Ale to nie koniec pomysłów kreatywnych ruminian. Wkrótce przy wyremontowanej strażnicy OSP stanie tablica z legendą oraz prawdziwą historią sołectwa w języku polskim i angielskim. Kolejna z tablic, tym razem informująca o pozytywnie zakręconej miejscowości, pojawi się przy wjeździe do wsi.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!