Siksa w Teatrze Polskim. Ekscentryczna performerka zaprasza na swój...benefis

Jedni ją uwielbiają, drudzy szczerze jej nie znoszą. Kontrowersyjna twórczość Siksy nie pozostawia obojętnym nikogo, kto choć raz się z nią zetknął. We wtorek będzie ku temu okazja w Teatrze Polskim, który zaprasza na „benefis” twórczości młodej artystki.

O gnieźnieńskim duecie, tworzonym przez wokalistkę Alex i basistę Buriego, zrobiło się głośno po zeszłorocznym występie w ramach katowickiego OFF Festivalu.
Siksa zszokowała wtedy część publiczności kontrowersyjnym widowiskiem na pograniczu koncertu i sztuki performatywnej.


Do surowych, punkowych rytmów, artystka wykrzykiwała teksty swoich piosenek, w bardzo dosadny sposób komentując polską rzeczywistość. Nie unikając wulgaryzmów, skrytykowała wszechobecny rasizm, szowinizm i homofobię, szybko stając się jednym z najpopularniejszych projektów punkowych ostatnich lat.Wkrótce o twórczości Siksy zaczęły mówić media w całej Polsce, dyskutując na temat idei projektu. Przez część słuchaczy duet został doceniony za odwagę i nowatorskie pomysły, przez innych skrytykowany za sprawą ironicznych haseł związanych choćby z polskim Kościołem czy Żołnierzami Wyklętymi.O tym, czy Siksa jest tak straszna jak ją malują, będzie można przekonać się w Teatrze Polskim, który zaprasza na „benefis” artystki. W programie występu z pewnością znajdą się utwory z jej ostatniego albumu pt. „Patriotyzm jutra”, nagranego z muzykiem Piotrem Markowskim, działającym pod pseudonimem...Marszałek Pizdudski. Artystka ma na koncie również inne dyskusyjne płyty: „Punk is Tot”, „Kraje izraelskie” czy „Berek!”. Co ciekawe, wszystkie zostały wydane w formie kasety magnetofonowej.Koncert pt. „Polska 2014-2018: Siksa. Benefis twórczości”
5 czerwca o godz. 20.30
Teatr Polski (ul. 27 Grudnia 8/10)
Cena biletu: 30 zł

***


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?
Pisz do nas na: poznan@naszemiasto.pl
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Koncerty

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!