Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Starosta apeluje o sygnalizację świetlną. Rozmowa o bezpieczeństwie po wypadku na Poznańskiej

KB
Starosta gnieźnieński wystąpi do Ministra Infrastruktury i Rozwoju o zainstalowanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach ulic Poznańskiej z ulicą Topolową i Bluszczową.

Będzie również apelować o sygnalizacje świetlną wzbudzaną na przejściu dla pieszych przy ulicy Warzywne. Decyzja taka zapadła po tragicznym wypadku, do którego doszło w ubiegły piątek na ulicy Poznańskiej. Przypomnijmy, 21-letni motocyklista śmiertelnie potrącił 49-letniego mieszkańca gminy Łubowo. Wypadek miał miejsce w rejonie przejścia dla pieszych.

Po tym zdarzeniu w starostwie powiatowym odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Na spotkanie zaproszono Krzysztofa Gruszczyńskiego, z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu, Wojciecha Damsa, z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Rejon Dróg Krajowych w Gnieźnie oraz Jana Soche, z Zarząd Dróg Wojewódzkich Rejon Dróg Wojewódzkich w Gnieźnie. Na komisji obecny był także kom. Sławomir Sikorski, naczelnik wydziału ruchu drogowego KPP w Gnieźnie a także Radosław Krawczyk, zastępca prokuratora rejonowego w Gnieźnie. Przyznali oni, że na ulicy Poznańskiej dobrym rozwiązaniem byłoby ograniczenie prędkości oraz sygnalizacja świetlna zintegrowana.
Przedstawiciel GDDKIA potwierdził, że do ich oddziału wpłynął wniosek o wykonanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Topolowej i ulicy Warzywnej. Przyznał on jednak, że niestety Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju ze względu na brak środków finansowych nie ujęło tego zadania na 2015 rok. Jego zdaniem dobrym rozwiązaniem byłoby wystawienie radaru przez Straż Miejską na tym odcinku drogi.
Mimo tych niezbyt optymistycznych informacji ze strony dróg krajowych komisja podjęła decyzję o wystąpieniu Starosty Gnieźnieńskiego o podjęciu działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie. Członkowie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku zwrócili się również do przedstawiciela Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z wnioskiem o poprawę bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 15 Gniezno–Września.Ich zdaniem droga ta wymaga modernizacji, budowy chodników oraz przebudowy skrzyżowań, ze szczególnym uwzględnieniem Szczytnik Czerniejewskich.

Poprosiliśmy o opinie w tej sprawie gnieźnieński magistrat. Czy jest szansa na ustawienie fotoradaru w tym miejsc? - Do tej pory Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad stała na stanowisku, że przy ul. Poznańskiej nie można stawiać fotoradaru – bo to teren niezabudowany i jest to pas drogi krajowej - tłumaczy rzecznik prasowy Anna Dzionek. - Straż Miejska może stawiać fotoradar w miejscach oznakowanych na stałe. Jeśli to prawda, że dyrekcja zmieniła w tej kwestii zdanie, Straż Miejska fotoradar będzie wystawiać także tam. Dodatkowo Straż Miejska proponuje też Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie wypożyczanie fotoradaru, by ta wystawiała go właśnie w tym niebezpiecznym punkcie, ponieważ może robić to w miejscach bez stałego oznakowania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto