Stowarzyszenie Światowid chce zaktywizować wieś W jaki sposób? Stowarzyszenie Światowid chce zaktywizować wieś W jaki sposób?

Stowarzyszenie Światowid chce zaktywizować wieś W jaki sposób? (© Światowid Łubowo)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Małe środowiska wiejskie mają w sobie znaczący potencjał, który może być odpowiednio wykorzystany. Jak to zrobić?

Stowarzyszenie Światowid chce zaktywizować wieś


Czy festyn to jedyna forma imprezy integracyjnej? Jak w ciekawy i niebanalny sposób przekazać wiedzę o historii regionu i jego kulturze? Na te wszystkie pytania i wiele innych będzie można uzyskać odpowiedź na bezpłatnych warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie Światowid. Szkolenia oparte są na aktywnych formach edukacji i przeznaczone jest dla osób pracujących na obszarach wiejskich lub z społecznościami wiejskimi w różnej formie.

– W szkoleniu mogą wziąć udział sołtysi, członkowie rad sołeckich, osoby pracujące w bibliotekach czy w domach kultury, przedstawiciele organizacji pozarządowych, urzędnicy zajmujący się współpracą np. z radami sołeckimi i sołtysami oraz osoby, które zajmują się w gminach promocją – informuje Anna Nowicka z biura promocji stowarzyszenia „Światowid”. – Szkolenia są skierowane do wszystkich, którzy pracują na rzecz rozwoju swoich małych społeczności. Celem tych warsztatów jest nauczenie uczestników wprowadzenia aktywnych metod współpracy i kreowania pewnych działań wśród społeczności wiejskiej – dodaje.

Każde szkolenie to dwa dni pracy warsztatowej, każdy po 10 godzin. Podczas zajęć uczestnicy będą zdobywać wiedzę na konkretnych przykładach. Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie „Światowida”! Szczegółowe informacje o projekcie są dostępne na stronie www.swiatowidlubowo.pl.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!