Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zarząd województwa pozytywnie zaopiniował utworzenie strefy ekonomicznej w Gnieźnie. Oznacza to, że przygotowania do jej uruchomienia mogą ruszyć.

- Opinia daje możliwość dalszego procedowania. Bez opinii pozytywnej nie ma mowy, żeby występować do Ministerstwa Infrastruktury o to, aby rozszerzyć strefę ekonomiczną - wyjaśnia Jacek Kowalski, prezydent Gniezna.

Strefa ekonomiczna w Gnieźnie - a dokładniej podstrefa Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - ma obejmować 12 hektarów. Miasto chciało przeznaczyć na ten cel większy obszar, jednak zarząd strefy nie był zainteresowany podmokłymi terenami, nie nadającymi się pod inwestycje.

Strefa ma zachęcić inwestorów, by ulokowali zakłady w Gnieźnie. J. Kowalski dodaje, że dodatkową zachętą będą granty rządowe, o które będzie starać się miasto. Mają one pozwolić na zwolnienie inwestujących w strefie z podatków.

Czytaj także

  Komentarze (5)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  misak (gość)

  Nieruchomości magazynowe - jak najbardziej. JARTOM daje ogromny potencjał, na pewno warto teraz zainwestować, ale problem cały czas tkwi jednak w środkach. Bo firmy zwyczajnie na takie przejęcia nie mają kasy...

  Bachus (gość) (10)

  Do Mądrali, żyjemy tu i teraz, standardy się zmieniły, to nie czasy pierwszych Piastów... Jakbyś ludku nie kojarzył.