Szymon Ziółkowski kolejnym polskim medalistą podczas berlińskich mistrzostw świata w lekkiej atletyce. Nasz młociarz do ostatniej próby walczył ze Słoweńcem Primozem Kozmusem.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Szymon Ziółkowski kolejnym polskim medalistą podczas berlińskich mistrzostw świata w lekkiej atletyce. Nasz młociarz do ostatniej próby walczył ze Słoweńcem Primozem Kozmusem. Niestety, pomimo dobrego występu (79,30 m), do złota zabrakło metra.

Poznański zawodnik bardzo mocno rozpoczął - rzutem na 77,44 prowadził po pierwszej serii. W drugiej znakomicie rzucił Kozmus - 79,74, a Polak odpowiedział rzutem, który dał mu potem srebrny medal. W piątej serii Słoweniec jeszcze poprawił swój najlepszy wynik o 39 centymetrów, a na koniec zawodów osiągnął 80,84.

Szymon Ziółkowski zdobył w Berlinie swój trzeci medal mistrzostw świata. W 2001 roku w Edmonton wywalczył złoto, a w 2005 roku w Helsinkach - brąz.

Krążek Ziółkowskiego jest trzecim dla polskiej ekipy w trwających od soboty mistrzostwach świata. Wcześniej Tomasz Majewski zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą, a Kamila Chudzik brązowy w siedmioboju. Jest to też 26. medal w historii występów Polaków w mistrzostwach świata.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!