Julia musiała zostać tancerką. Jeśli się ma mamę tancerką, ba, nawet ciotkę tancerkę i tak zobowiązujące w balecie imię, po prostu nie może być inaczej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Julia musiała zostać tancerką. Jeśli się ma mamę tancerką, ba, nawet ciotkę tancerkę i tak zobowiązujące w balecie imię, po prostu nie może być inaczej. Wciągnięta od dzieciństwa w świat teatru, sztuki, szukała swego szczęścia przy drążku do ćwiczeń. Lata wyrzeczeń nie poszły na marne. Julia wyrosła pod okiem nauczycielki Borodiny na primabalerinę. Dodatkowo – wspierana i inspirowana przez listy od tajemniczej ciotki, która jakże dobrze rozumiała taniec. Ale taniec, który miał stanowić jedyny cel w życiu młodziutkiej Julii okazał się niewystarczający…Julia zakochała się w partnerze ze sceny baletowej. Czy miłość nie zaszkodzi karierze? Czy warto poświęcić uczucie dla kariery? Czy da się te dwa stany – zauroczenia chłopakiem i tańcem pogodzić? Julia długo zmaga się ze znalezieniem właściwej odpowiedzi, a gdy dokona już wyboru, chłopak zostawi ją, bo sam nie wytrzyma ciśnienia związanego z sukcesami Julii. Zakochana Julia dosłownie unosi się w tańcu nad sceną…I wygrywa międzynarodowy konkurs. Ambitny solista nie może żyć w cieniu swojej baleriny… Też dokonuje wyboru. Ale nieszczęścia podobno chodzą parami. Julia wybiera się do Krakowa, gdzie odziedziczyła po tajemniczej ciotce mieszkanie. Podczas spaceru skręca nogę. A to pokrzyżuje jej zawodowe plany. Zrozpaczona, postanawia przeczekać i przemyśleć swoje życie w Krakowie. Tam dopada ją kolejne uczucie. Tyle tylko, że to Patryk jest w niej zakochany.
Katarzyna Krenz za sprawą Julii daje nam lekcję życia. Podpowiada, co w życiu jest ważne, nad czym nie warto przejść obojętnie. Lekcja tańca młodej primabaleriny to marzenie o szczęściu, ale i mordercza praca, by je osiągnąć. Tak, jak trzeba wytańczyć w pocie czoła sukces, tak trzeba wypracować własne szczęście. Julia dorośleje życiowo w czasie kilkumiesięcznej rekonwalescencji. Odkrywa drugą, równie interesującą i wartościową stronę życia.
Piękna, pełna pasji i magii książka. Polecam, zwłaszcza paniom.
Katarzyna Krenz, Lekcja tańca, Wydawnictwo Literackie, cena – 29.90 zł.


Mamy tę książkę dla internautów. Prosimy o kontakt z dopiskiem „Konkurs”.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!