Muchy i pszczoły unoszące się nad słodkimi wypiekami to duży problem polskich cukierni. Tym razem do sieci trafił film pokazujący muchy na pączkach w popularnej sieci sklepów. Internauci są oburzeni łamaniem zasad higieny

W sieci pojawił się filmik ilustrujący bulwersującą sytuację, która wydarzyła się w jednym ze sklepów sieci Biedronka. Nad półką z pączkami unosi się stado much. Przylepiają się do lukru, przenoszą brud z wypieku na wypiek. Internauci są oburzeni.

Cukiernia latem


Muchy i pszczoły unoszące się nad słodkimi wypiekami to duży problem polskich cukierni. O ile na przydrożnych targach tego typu kłopot nie jest łatwy do rozwiązania, to w sieciach dyskontów taka sytuacja jest niedopuszczalna. Do sieci wyciekł filmik nakręcony kilka dni temu w polskim sklepie Biedronka. Nad półką z pączkami unoszą się duże muchy. Obecność owadów najwyraźniej nie stanowi dla personelu problemu. Much jest sporo, ale nikt nie próbuje się ich pozbyć. Wideo wywołało dyskusję w serwisie Wykop.pl

Zobacz! Muchy w Biedronce:Internauci zauważają, że muchy nad pączkami to problem wielu sieci. Często owady unoszą się np. nad wypiekami w Carrefourze. Poza tym problem dotyczy też mniejszych cukierni. Internauci donoszą, że owadów jest zdecydowanie zbyt dużo - czasami zbliżenie się do półki z wypiekami może skończyć się użądleniem osy lub pszczoły.

Muchy przenoszą choroby!


Unoszenie się much nad pączkami jest nie tylko obrzydliwe. Muchy przenoszą choroby, w tym:
 • salmonellę;
 • bakterie E. Coli;
 • dur brzuszny;
 • tyfus;
 • czerwonkę;
 • chorobę Heinego-Medina;
 • inne zakażenia grzybicze i pasożytnicze.


  Na odnóżach much znajduje się ogromna ilość drobnoustrojów. Owady często przesiadują na kale zwierząt, zbierając z niego bakterie. Przenoszą je później na jedzenie. Właśnie z tego powodu tak ważne jest niedopuszczanie much do żywności.

  Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?
  Pisz do nas na: poznan@naszemiasto.pl
  lub zostaw nam wiadomość na facebooku

 • Rozmaitości

  Komentarze (2)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!