Do tragicznego zdarzenia drogowego, z udziałem pieszego, doszło w miejscowości Nowy Folwark, gm. Września. Niestety jedna osoba nie przeżyła wypadku.

- Pieszy, 38-letni mieszkaniec Czerniejewa poniósł śmierć na miejscu - informuje st. asp. Krzysztof Szcześniak, oficer prasowy KPP we Wrześni. Trzy inne osoby zostały ranne. Trafiły do szpitala we Wrześni oraz w Gnieźnie. St. asp. Krzysztof Szcześniak, przyznaje, że z uzyskanych przez policjantów informacji ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do wypadku doszło na trasie Czerniejewo - Września, w poniedziałek wieczorem. - Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pieszy idący drogą nagle wtargnął pod jadącego w kierunku Czerniejewa vw golfa, który po potrąceniu zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym od strony Czerniejewa renault twingo - relacjonuje st. asp. K. Szcześniak.

Zobacz: Pieszy został potrącony przez samochód. Złamał rękę i dostał mandat

Kiedy na miejsce dojechali strażacy w obu pojazdach uwięzieni byli kierowcy, natomiast z golfa o własnych siłach wyszedł wcześniej 7-letni chłopczyk.
-Jak się okazało w przydrożnym rowie znajdowała się jeszcze czwarta osoba. Poszkodowanym był pieszy, który mimo podjęcia przez strażaków próby resuscytacji nie przeżył uderzenia z autem - mówi st. kpt. Marek Mikołajczak, z KPPSP we Wrześni.
Na czas prowadzenia działań, które trwały prawie dwie godziny, droga powiatowa była zablokowana.
Obecnie policjanci z Wrześni, pod nadzorem prokuratury, prowadzą czynności, które mają wyjaśnić dokładne okoliczności tej tragedii.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!