Sąd rodzinny i nieletnich zadecyduje o losie 13-letniego Filipa M. Nastolatek od ponad czterech miesięcy szantażował swojego kolegę wyłudzając od niego pieniądze.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Sąd rodzinny i nieletnich zadecyduje o losie 13-letniego Filipa M. Nastolatek od ponad czterech miesięcy szantażował swojego kolegę wyłudzając od niego pieniądze.


Sprawa wyszła na jaw, gdy rodzice 13-latka zorientowali się, że od pewnego czasu w domu giną pieniądze. Zaniepokojeni zaczęli baczniej przyglądać się zachowaniu syna. Gdy ten w końcu przyznał się, że jego rówieśnik zmusza go, aby dawał mu pieniądze, rodzice poprosili o pomoc znajomego policjanta - powiedział nam Paweł Głódź, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

We wtorek miało dojść do kolejnego przekazania pieniędzy. Tym razem 13-latek w zamian za "bezpieczeństwo" miał przynieść 750 złotych i paczkę papierosów. Jednak sprawca nie długo cieszył się zdobyczą. Jak tylko odebrał pieniądze od ofiary został zatrzymany przez policjanta, który z niewielkiej odległości przyglądał się całej sytuacji. Jak ustalili funkcjonariusze sytuacja taka trwała od ponad czterech miesięcy.

W ten sposób 13-latek wymusił od swojego rówieśnika pieniądze w kwocie około 4 tys. złotych. Filip M. przyznał się do wszystkiego. Teraz o jego losie zadecyduje sąd dla nieletnich. W zeznaniach 13-latka przewija się jeszcze trzecia osoba, której rzekomo przekazywał wszystkie pieniądze i jak oświadczył to ona kierowała całym przestępczym procederem, a on był tylko pośrednikiem. Nowotomyscy policjanci sprawdzają również ten wątek.Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!