(© Urząd Miasta Gniezna)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Niebawem ruszą prace rozbiórkowe pierwszego z trzech mostów znajdujących się nad ulicą Pod Trzema Mostami. Miasto chce też jeszcze rozbiórki drugiego z obiektów oraz przebudowy trzeciego.

Docelowo tzw. "wąskie gardło" czyli przejazd pod trzema mostami ma posiadać możliwość poruszania się zarówno samochodów osobowych jak i ciężarowych w obu kierunkach. Do tego, potrzebne są niezbędne prace rozbiórkowe, kanalizacyjne i budowlane.

W tej chwili mosty znajdujące się nad ulicą Pod Trzema Mostami albo nie pełnią już swojej roli, albo pełnią ją w bardzo ograniczonym zakresie. Pierwszy z nich, już od lat nieużywany zostanie niebawem rozebrany. Spotkanie przedstawicieli Urzędu Miasta Gniezna, PKP Nieruchomości oraz DSR Catarin z Warszawy, zaowocuje w ciągu najbliższych tygodni pracami rozbiórkowymi.

Jednak same rozbiórki obiektów mostowych to nie wszystkie problemy które występują na tej ulicy. Od lat powtarzający się koszmar kierowców - okresowe zalewanie jezdni przez wody opadowe, też ma być rozwiązany. Jak informuje Urząd Miasta, winne temu są przestarzałe pompy odwadniające z lat 90-tych, które są obsługiwane przez PKP Nieruchomości. Urząd Miasta wykazał wolę wzięcia na siebie rozwiązania problemu odwodnienia ulicy przy partycypacji wszystkich odpowiedzialnych stron.

Jednak, by przejazd z ulicy Reymonta do ulicy Słonecznej i Kolejowej był wygodny i spełniał wszystkie normy, potrzebne są kolejne prace inwestycyjne. Trwają negocjacje urzędników miejskich z właścicielem kolejnego z trzech mostów, by i on został rozebrany, a skarpa przy nim została zniwelowana. Ostatnim krokiem będzie przebudowa trzeciego mostu, który jest intensywnie użytkowany w ciągłym ruchu kolejowym. Posiada on najwęższy przejazd dla samochodów i z racji małej wysokości - nie pozwala na przejazd pod nim pojazdów ciężarowych. Ten obiekt inżynieryjny także ma zostać przebudowany, a koszt tej modernizacji jest niebagatelny - 15 milionów złotych. W sprawie sfinansowania tej inwestycji toczą się już rozmowy PKP Polskie Linie Kolejowe z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!